Nowenna przed Koronacją MTA w Kietrzu – grudzień.

Zbliża się czas Bożego Narodzenia i kolejny 24 dzień miesiąca – trzeciego miesiąca naszej Nowenny Koronacyjnej, przygotowującej nas do koronacji Maryi Trzykroć Przedziwnej z kaplicy w Kietrzu na Królową Pojednania. Piękny zbieg okoliczności. Dlaczego?
Wigilia Bożego Narodzenia to piękny czas, kiedy rodzi się Jezus Chrystus, a zatem Bóg-Człowiek. Jezus jest światłem, umocnieniem i fundamentem naszej nadziei. Wskazuje nam drogę prawdy, pokoju i miłości – Drogę Pojednania z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą.
Powstająca u boku kaplicy MTA w Kietrzu Droga Pojednania koncentruje się właśnie wokół tej prawdy. A jej motywem przewodnim jest rodzenie się człowieka do nowego życia – od poczęcia do narodzenia właśnie. I oto wkraczamy w trzeci miesiąc Nowenny Koronacyjnej. Można powiedzieć, że powoli dopełniamy „pierwszy trymestr drogi”. Odnosząc ten obraz to okresu prenatalnego, możemy powiedzieć, że podążający w kierunku narodzenia człowiek jest w tym czasie „mały, ale cały”, w pełni ukształtowany, wyposażony we wszystko, co potrzebne do dalszego rozwoju. Do dalszej drogi.
Niech piękny czas Bożego Narodzenia umocni nas w tej drodze, w naszym życiowym Adwencie. Św. Jan Paweł II powiedział: „Bóg ma upodobanie w człowieku, Bóg stał się człowiekiem, Bóg ma upodobanie w tobie”. Ma upodobanie w każdym z nas. Niech czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że Bóg pragnie się w nas rodzić każdego dnia. Niech Droga Pojednania i Jej Królowa Maryja Trzykroć Przedziwna z Kietrza towarzyszy nam na każdym kroku stawianym w stronę nowego siebie – przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie – dla lepszego świata, dla lepszego jutra.
Maryjo, Królowo Pojednania! Oddajemy się Tobie. Wyproś nam dar głębokiego pojednania z Bogiem i ludźmi. Matko, niesiemy Ci koronę! Wspieraj nas w drodze do dobrego poznania siebie i życia w wewnętrznej prawdzie. Pragniemy żyć wiarą w Opatrzność Bożą w służbie Kościołowi i światu jako Twoje oddane narzędzia. Amen.
Z darem modlitwy i świątecznymi pozdrowieniami, BÓG SIĘ RODZI!
Renata Kleszcz-Szczyrba (Liga Rodzin archidiecezji katowickiej)
Nowenna Koronacyjna
Miesiąc trzeci (24 grudnia)
Myśl przewodnia
„By wszystkie umysły zjednoczyły się w prawdzie, a wszystkie serca w miłości”
(myśl z obrazka prymicyjnego o. Józefa Kentenicha)
Krótkie rozważanie o. Kentenicha
„Idziemy do ludów jako wyznawcy i głosiciele radosnej nowiny o wierze w Opatrzność stosowanej w praktyce codziennego życia. We wszystkich sytuacjach życia postępujemy jak dzieci Opatrzności i swoje zadanie widzimy w tym, aby w naszym środowisku zawodowym i w naszym otoczeniu pomagać w wychowywaniu możliwie jak największej liczbie doskonałych dzieci Opatrzności. W te sposób służymy niezmiernie wielu współczesnym ludziom, dla których fakt, że Bóg rządzi światem jest niepojęty z powodu trudnego losu i okrutnych wydarzeń, co staje się powodem ich ciężkiego kryzysu lub nawet upadku. (…) W wielu innych ludziach przygotowujemy w ten sposób podłoże dla zrozumienia Szensztatu: jego ducha i tajemnicy” (Kentenich, 2019, s. 86–87) Impuls: jakie jest moje świadczenie o Chrystusie w codzienności? Postaram się w tym miesiącu choć raz zaświadczyć o Chrystusie w swoim środowisku pracy, wśród znajomych, w rodzinie (publicznie wykonany znak krzyża przed posiłkiem; wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątek podczas rodzinnego spotkania; zabranie głosu w dyskusji, który będzie obroną wartości chrześcijańskich; uczynki miłosierdzia względem bliźnich (wsparcie charytatywne, odwiedzenie chorego, itp.).
Modlitwa koronacyjna:
Maryjo, Królowo Pojednania!
Oddajemy się Tobie. Wyproś nam dar głębokiego pojednania z Bogiem i ludźmi.
Matko, niesiemy Ci koronę!
Wspieraj nas w drodze do dobrego poznania siebie i życia w wewnętrznej prawdzie.
Pragniemy żyć wiarą w Opatrzność Bożą w służbie Kościołowi i światu jako Twoje oddane narzędzia.
Amen.
Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego o. Józefa Kentenicha
Boże nasz Ojcze,
Ty w Ojcu Kentenichu dałeś nam, napełnionego ogniem Ducha Świętego, Ojca i proroka, świadka i głosiciela Twojego posłannictwa w naszych czasach.
Prosimy Cię, daj i nam cząstkę jego założycielskiego ducha. Spraw, aby jego charyzmat był w nas tak żywy, abyśmy jego mocą mogli kształtować przyszłość Kościoła i społeczeństwa. Niech jego pragnienie odnowienia świata stanie się naszym pragnieniem. Daj, abyśmy mocą przymierza miłości budowali nowy świat, w którym ludzie tworzą kulturę przymierza, wszędzie tam, gdzie żyją i działają.
Przedwieczny Ojcze, prosimy Cię, by Kościół włączył ojca Kentenicha w poczet świętych. Otwieraj dla niego i jego posłannictwa drzwi i serca wielu ludzi, aby mógł im wskazać drogę do Ciebie, który jesteś Pełnią życia.
Prosimy Cię o to w łączności z Maryją, naszą Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
Poprzedni wpis
Nowy Krajowy Duszpasterz Ruchu Szensztackiego.
Następny wpis
Bóg się rodzi, moc truchleje!

Podobne wpisy

Mamy takie miejsce

Mamy takie miejsce, gdzie czujemy się  ukochanymi dziećmi Boga! Świadectwo z II pielgrzymki archidiecezji łódzkiej, w Sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Otwocku dniu 27.06.2020 r. Mimo wielu obostrzeń sanitarnych, związanych…
CZYTAJ WIĘCEJ