Mamy takie miejsce

Mamy takie miejsce, gdzie czujemy się  ukochanymi dziećmi Boga!

Świadectwo z II pielgrzymki archidiecezji łódzkiej,
w Sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Otwocku dniu 27.06.2020 r.

Mimo wielu obostrzeń sanitarnych, związanych z pandemią Covid-19, zachowując przepisane wymogi sanitarne piętnastoosobowa grupa Rodzin szensztackich z Pabianic i okolic wyruszyła do Otwocka. Była to nasza II diecezjalna pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z archidiecezji łódzkiej. Podobnież, byliśmy pierwszą grupą, która otworzyła sezon pielgrzymkowy w sanktuarium, w Otwocku.

Pabianice są miastem 60 – tysięcznym, w przeciągu dwóch lat powstało u nas 15 kręgów w prawie wszystkich parafiach. Pojechał z nami ks. proboszcz Andrzej Chmielewski z parafii farnej św. Mateusza w Pabianicach, w której to swoje „objawienie dwóch koron” miał mały Maksymilian Kolbe. W drodze, wspólnie odmówiliśmy różaniec i zaśpiewaliśmy kilka pieśni maryjnych.

Przy bramie wejściowej domu czekała na nas s. Damiana machająca flagą z logo Szensztatu. Powitanie było bardzo miłe i serdeczne. Poszliśmy wspólnie do Sanktuarium przywitać się z Matką  Trzykroć Przedziwną. Następnie na sali S. Damiana opowiedziała nam historię powstania sanktuarium w Szensztacie, w Koblencji. Obejrzeliśmy ciekawy film, posłuchaliśmy opowiadania o Założycielu i jego młodych podopiecznych, o ich wierze, niezłomności i o tym jak Maryja pięknie wychowywała ich w czasie wojny i trudnym okresie po niej.

Kolejnym punktem była wspólna Eucharystia, w intencji naszej wspólnoty, w archidiecezji łódzkiej. Na zakończenie obecni wśród nas małżonkowie oczekujący narodzin dziecka otrzymali przed obrazem Matki Trzykroć Przedziwnej szczególne błogosławieństwo.

Pyszny obiad, który jak zwykle z wielką miłością i  znajomością sztuki kulinarnej przygotowała nam s. Henryka, czekał na nas w jadalni. Był też czas na kawę, herbatę i pyszne ciasto. Rozmawialiśmy o sprawach organizacyjnych oraz o charyzmacie Ruchu Szensztackiego. O tym jak Maryja wychowuje nas do życia w dziecięctwie Bożym. Później wspólna modlitwa Koronką i Litania do Serca Jezusowego.

Kiedy znaleźliśmy się w autobusie, mieliśmy wrażenie, że dopiero co wysiedliśmy i już wracamy, jakby te sześć godzin było chwilą. Zawsze tak jest, że nie chce się wyjeżdżać z Otwocka od Matki Bożej i Sióstr, które przyjmują nas z taką miłością. Po szczęśliwym powrocie do domu, było sms’owanie, z podziękowaniami, za piękny czas, we wspólnocie, u stóp Maryi. Owoce: pierwsze doświadczone to radość z tego, że mamy takie miejsce, gdzie czujemy się ukochanymi dziećmi Boga, drugie to doświadczenie świętości tego miejsca, które przywieźliśmy do naszego miasta, naszych parafii i rodzin.
Bóg zapłać, za wielki trud prowadzenia nas do kochającego Boga Ojca przez Matkę Trzykroć Przedziwną.

Markita Gralak
Zdjęcia – S. M. Damiana Czogała
Poprzedni wpis
Małżeństwa oddają się Matce Bożej
Następny wpis
… uczyń je gotowymi na przyjęcie Chrystusa …

Podobne wpisy