Nowe sanktuaria domowe w rodzinach szensztackich…

„Kiedy w 2017 roku rozpoczęliśmy wielką przebudowę naszego rodzinnego domu, zawierzyliśmy ją Maryi i wiedzieliśmy, że będzie w nim specjalne miejsce wyznaczone na Domowe Sanktuarium, do założenia którego się wtedy przygotowywaliśmy. Poświęcenie miało odbyć się 25 marca 2020 roku, niestety z powodu pandemii zostało odwołane. To pokazało nam jak bardzo chcieliśmy już mieć miejsce spotkań z Maryją, a jednocześnie jak wiele rzeczy, nie zależy od nas.

Kolejny termin powierzyliśmy Maryi i dwa miesiące później, 26 maja 2020 roku , w Dzień Matki założyliśmy Domowe Sanktuarium. Mszę Świętą, w naszym domu, odprawił o.Wojciech, było to dla nas wielkie przeżycie. Cały ten czas związany z pandemią, strach, który szerzyły  media,  oddawaliśmy w zaufaniu Maryi. Jednocząc się na modlitwie różańcowej odczuwaliśmy ogromny  pokój, a nasze serca dzień po dniu wypełniała ufność, że Maryja przeprowadzi nas przez ten trudny czas.

Sanktuarium stało się dla nas miejscem, w którym gromadzimy się  z całą rodziną na  modlitwie. Jest to też miejsce   rozmów z dziećmi, dylematów, czasem pytań . Codziennie odnawiamy tam swoje Przymierze Miłości z Maryją. Lubimy też tam „posiedzieć” w samotności, aby odpocząć, nabrać sił . Mimo codziennych trudności związanych z naszym powołaniem; bycie mężem/żoną, utrzymanie rodziny, wychowanie czwórki dzieci , wiemy, że nie jesteśmy w tym sami. Trzykroć Przedziwna Matka -nasza Wychowawczyni, pomaga nam w tym każdego dnia”.

Ania i Marcin

Poprzedni wpis
Akademia Rodziny
Następny wpis
Nowe sanktuaria domowe w rodzinach szensztackich w archidiecezji warszawskiej…

Podobne wpisy