Rekolekcje Rodzin i Matek diecezji gliwickiej

Rekolekcje Rodzin i Matek diecezji gliwickiej – 18.07. – 21.07.2019 r. w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej
 – Święta Puszcza  k. Częstochowy

Po kilkuletniej przerwie ( mimo szczerych chęci uczestnictwa ) tym razem dość „nieoczekiwanie” mieliśmy możność brać udział w tegorocznych rekolekcjach szensztackich.
Rekolekcje przeżywaliśmy w Ośrodku  Rekolekcyjnym „Święta Puszcza„ – 
w  Olsztynie koło Częstochowy. Grupę uczestników z diecezji gliwickiej prowadzili: ks. Adrian Pietrzyk – Eucharystia, sakrament pokuty i konferencje, siostra Eleonora – całokształt i konferencje, siostra Emiliana – opieka nad najmłodszymi i diakonia muzyczna.

Motto przewodnie zachęcało: „Daj się poprowadzić” a tematyka konferencji  i warsztatów dotyczyła samowychowania, sztuki komunikacji i prowadzenia przez MTA  w naszej codzienności. Często teoria zawarta w konferencjach poparta była świadectwami uczestników, a głębokie treści przekazywane nam przez księdza i siostrę skłaniały do refleksji. Wszystko zaś, co nas nurtowało mogliśmy oddać Panu Bogu podczas adoracji i przemodlić Godzinkami ułożonymi przez ojca Kentenicha. Codzienna Eucharystia oraz okazja do sakramentu pokuty wzmacniały naszą więź z Panem Jezusem. Poruszającym i głębokim przeżyciem było spotkanie z panią Renatą Kleszcz – Szczerbą, autorką tomiku wierszy pt. „Skrzydlaty delfin”. Jej wiersze połączone z cytatami ojca Kentenicha tworzyły  ujmującą całość i przeniosły nas w łagodny i subtelny świat poezji.
Doskonałym momentem na zbliżenie się i otwarcie na drugiego człowieka był czas poświęcony na zwiedzanie pięknych okolic Olsztyna z monumentalnym zamkiem na wyniosłym wzgórzu, długie wieczorne rozmowy i chwile przeznaczone na relaks podczas pogodnego wieczoru.

Rekolekcje były dla nas czasem błogosławionym, czasem na stawianie sobie pytań i szukania odpowiedzi. Czasem na spotkanie z Panem Bogiem, z Matką Bożą i drugim człowiekiem.

Dobrym czasem.

Kornelia i Manfred Biwo

Poprzedni wpis
„Daj się poprowadzić”
Następny wpis
Rekolekcje rodzin przy sanktuarium wierności

Podobne wpisy

Adoracja i formacja

,,PÓJDZMY WSZYSCY DO STAJENKI…” – kolędowanie połączone ze spotkaniem formacyjnym dla opiekunów kręgów W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojsce, diecezja gliwicka, przyjechało około 80 osób, członków kręgów Apostolatu…
CZYTAJ WIĘCEJ