Rodzinne Świętowanie przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku – Świdrze

W niedzielę 8 września 2019 r. odbyło się w ramach festynu Rodzinne Świętowanie przy Centrum Ruchu Szensztackiego w Otwocku – Świdrze, z okazji patronalnego święta przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
Rozpoczęliśmy Mszą Św. o 11.00 w kaplicy Sióstr Szensztackich z powodu ulewnego deszczu.
Przybyło bardzo dużo rodzin z dziećmi na Eucharystię, której przewodniczył o. Wojciech Groch. Nastopnie udaliśmy się na plac przy budynku Orlątko, gdzie były przygotowane różne atrakcje:
– występy zespołów muzycznych
– gry zabawy, konkursy i niespodzianki dla dzieci
– kawiarenka dialogowa małżonków w auli
-kawiarenka i grill-bar
– straż pożarna, wóz strażacki
Pogoda była niepewna, ale nie odstraszyła rodzin. Zdumiewająca była frekwencja rodzin z małymi dziećmi mimo deszczowej pogody przed południem. W czasie festynu tylko delikatnie pokropiło.
Muzyczną oprawę zapewniły różne zespoły muzyczne.
O 15.30 prelekcję dla rodziców wygłosili Aleksandra i Tomasz Sulejowie na temat: Rozmowy przy trzepaku – Smaki czasu w rodzinie. Małżeństwo z 15-letnim stażem, rodzice czwórki dzieci.
O 17.00 odbyło sie nabożeństwo zawierzenia rodzin Matce Bożej.
Świętem patronalnym Ruchu Szensztackiego jest 12 września –liturgiczne wspomnienie Imienia Maryi, data zwycięstwa Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem.
Uroczysta Msza św. odpustowa z okazji święta patronalnego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku- Świdrze odbędzie się 12 września 2019 r. o g. 19.00.
Poprzedni wpis
Triduum 2019
Następny wpis
Diecezjalna pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej diecezji świdnickiej.

Podobne wpisy

Komunikat

Drodzy Członkowie Kręgów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu! Ponieważ czas ograniczeń spotkań i kontaktów trwa nadal, a wśród nas są osoby pilnie „potrzebujące” obecności Matki Bożej w swoim domu…
CZYTAJ WIĘCEJ

W stronę nieba… Od kilku miesięcy mamy już polską wersję modlitw naszego Ojca i Założyciela W stronę nieba – długo oczekiwaną i wymodloną przez Rodzinę Szensztacką w Polsce. Można powiedzieć,…
CZYTAJ WIĘCEJ