W blasku gwiazdy, prowadzącej do Betlejem…

W blasku gwiazdy, prowadzącej do Betlejem…

Drugie dziesięciolecie działalności Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej w diecezji legnickiej rozpoczęliśmy wyjątkowym spotkaniem, w blasku gwiazdy prowadzącej nas do Betlejem, w dniu 12 stycznia br. Naszym celem, do którego prowadziła nas gwiazda był filialny kościół św. Antoniego w Starym Łomie.Członkowie kręgów z wielu parafii zgromadzili się na diecezjalnym spotkaniu opłatkowym Ruchu Szensztackiego. Rodzina szensztacka i Ks. Proboszcz Jan Trznadel zatroszczyli się o przygotowanie i przebieg spotkania. Jesteśmy wspólnotą, która pielęgnuje więzy i dlatego, aby lepiej się poznać zmieniamy miejsce spotkań, czasem trzeba dalej pojechać, albo natrudzić się z przygotowaniem uroczystości.W świątecznie przystrojonym kościele, oczekiwała na nas schola parafialna, prowadzona przez Panią Monikę Wąsowską. Młodzi, pięknym śpiewem wspierali nas w uwielbieniu Syna Bożego i wpatrywaniu się w świętą Rodzinę. Pouczeni Słowem Bożym, homilią na temat znaczenia rodziny i wychowawczej roli Maryi, a także posileni chlebem Eucharystycznym udaliśmy się do świetlicy wiejskiej na jasełka, przygotowane przez nauczycieli i uczniów ze szkoły podstawowej ze Starego Łomu oraz na nasze rodzinne spotkanie przy stole.

W spotkaniu opłatkowym w Starym Łomie uczestniczył Ks. Proboszcz oraz s. M. Damiana Czogała, Krajowa Koordynatorka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Prosiliśmy siostrę o przygotowanie impulsu, który pobudzi nas do podjęcia duchowego przygotowania pielgrzymki Ruchu Szensztackiego diecezji legnickiej – do samego serca naszego Ruchu – do Prasanktuarium w Schoenstatt/ k Koblencji w zachodnich Niemczech.

Kluczem do pogłębienia wiary w nasze osobiste powołanie, który pomaga w poszukiwaniach sensu życia oraz w odkryciu planu, jaki Bóg ma względem nas jest szensztackie przymierze miłości z Maryją. Dzięki głębokim przeżyciom obecności Maryi w życiu Założyciela, O. Józefa Kentenicha i jego wierze w Bożą Opatrzność powstał Ruch Szensztacki. Przymierze zawarte z Maryją, Tą, która pierwsza powiedziała Bogu TAK, prowadzi nas do dojrzałego przeżywania naszego chrześcijaństwa i przekazywania go młodszemu pokoleniu. Tego też uczy nas Matka Boża odwiedzając nasze rodziny, formując i wychowując rodziców i dzieci. Wdzięczni za Jej wychowawcze prowadzenie, jako Jej współpracownicy pragniemy, jak słudzy z Kany Galilejskiej „napełniać stągwie wodą” dobrych uczynków, przezwyciężania samych siebie, oddajemy Jej, z wielkim zaufaniem, nasze troski i trudne sprawy.

W naszej diecezji Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej, inicjatywa międzynarodowego Ruchu Szensztackiego działa w 25 parafiach i obejmuje ok. 90 kręgów. W każdym kręgu wędruje kapliczka Matki Bożej zwana „Pielgrzymującym Sanktuarium”, odwiedzając systematycznie raz w miesiącu 10 rodzin.

Poprzedni wpis
Szkoła Animatora
Następny wpis
Pielgrzymka do Szensztat

Podobne wpisy

Szkoła Animatora

Aktualności
Pax et Bonum! 23 lutego na Piaskach w Bydgoszczy o godzinie 10.00 Mszą św. w sanktuarium rozpocznie się II sesja Szensztackiej Szkoły Animatora. Tym razem w tematach: „Posłannictwo i duchowość Ruchu oraz tożsamość…
CZYTAJ WIĘCEJ