„JA JESTEM Z TOBĄ PRZEZ WSZYSTKIE DNI”

„JA JESTEM Z TOBĄ PRZEZ WSZYSTKIE DNI”

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – obchody w Kietrzu

ZAPOWIEDŹ DRUGA

Z inicjatywy Ruchu Szensztackiego w Polsce, dzięki serdecznej otwartości i współpracy księży pallotynów z Kietrza, dnia 25 lipca 2021 roku odbędzie się w Kietrzu I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Prezentujemy dzisiaj plakat tego wydarzenia oraz program. Dzieli się on na część duchową (Eucharystia w kościele pw. św. Tomasza Apostoła i modlitwa w kaplicy MTA) oraz część artystyczną (festyn pod kierunkiem wodzireja oraz koncert „Piosenki naszej młodości”). Przewidziano sporo niespodzianek, dobrego jedzenia (w tym słodki upominek dla Seniorów).

W obchodzonym Roku Rodziny „Amoris Laetitia” papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Począwszy od tego roku dzień ten będzie uroczyście obchodzony zawsze w czwartą niedzielę lipca (w okolicach wspomnień świętych: Joachima i Anny, rodziców Maryi Panny, Dziadków Jezusa Chrystusa). Tegoroczne pierwsze obchody odbędą się pod hasłem: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20).

Dnia 25 lipca zapraszamy wszystkie nasze Babcie, Dziadków i Seniorów do Kietrza. W organizację obchodów angażuje się centrala Ruchu Szensztackiego w Polsce oraz rodziny szensztackie z diecezji opolskiej i katowickiej, przy serdecznej i życzliwej współpracy księży pallotynów z Kietrza. Liczymy na młodych, którzy zadbają o Seniorów, którzy znajdą czas, aby zabrać Ich do Kietrza. Przewidziana jest Msza Święta, modlitwa przy relikwiach bł. Richarda Henkesa, a następnie program artystyczny i mały poczęstunek.

Zapraszamy (zwłaszcza młode!) rodziny szensztackie w czynne zaangażowanie się w organizację tego wydarzenia – upieczenie ciast! To od nas zależy, jak piękny będzie to dzień. Zróbmy to dla naszych starszych Rodziców, Babć, Dziadków, dla Naszych Kochanych Seniorów. Przywieźmy Ich do Kietrza, czerpmy z Ich doświadczenia i z korzeni polskiego Szensztatu, zaopiekujmy się, ofiarujmy swój czas. Niech Maryja Trzykroć Przedziwna z „kaplicy – babci” w Kietrzu będzie z nami!

Renata i Zbigniew Szczyrba (Liga Rodzin archidiecezji katowickiej)

UWAGA: kontakt w sprawie ciast (archidiecezja katowicka): Renata 501568470 (najlepiej SMS) lub info na mail: r.szczyrba@wp.pl

PLAKAT DO POBRANIA w PDF

Światowy Dzień Dziadków plakat

Poprzedni wpis
Z Maryją i jak Maryja…
Następny wpis
Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Kazimierza Klawczyńskiego

Podobne wpisy

Menu