Komunikat

Drodzy Członkowie Kręgów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu!

Ponieważ czas ograniczeń spotkań i kontaktów trwa nadal, a wśród nas są osoby pilnie „potrzebujące” obecności Matki Bożej w swoim domu oraz takie, które się obawiają, że przez kontakt, ubranie…  możemy wnieść wirusa, proponujemy następujące rozwiązanie:

od pierwszego maja kontynuujemy nawiedzanie domów przez Pielgrzymującą Matkę Bożą według istniejącego w kręgu grafiku. Przekazujący i przyjmujący obraz zobowiązani są do przestrzegania aktualnych przepisów sanitarnych. Prosimy, aby dzwonić do siebie i pytać, czy kolejna osoba/ rodzina chce przyjąć kapliczkę. Kto się obawia zarażenia, niech tylko zgłosi to opiekunowi, wtedy obraz przeczeka dłużej i powędruje do następnej osoby/ rodziny z kręgu. W ten sposób, Apostolat zachowa swoją ciągłość, a kontakty będą bezpieczne.

Od momentu, gdy zostanie przywrócona możliwość uczestniczenia w Eucharystii, prosimy, aby znów przynosić kapliczkę na Eucharystię na stałych zasadach, np. 18-tego dnia miesiąca, pierwsze soboty miesiąca, czy inne ustalone dni. Będzie to okazją do spotkania się a także do złożenia wkładów do kapitału łask, do stągwi.

Prosimy Was o przesłanie świadectw: z czasu kwarantanny, wspólnej modlitwy, czasu tęsknoty za nawiedzeniem Matki Bożej, czy radości, że znów do Was wróciła. Obecnie mamy więcej czasu na refleksję i zapisanie swoich myśli. Będą to cenne wkłady do kolejnej gazetki „Pielgrzymująca Matka”.

Serdecznie Was pozdrawiamy i życzymy, abyście, jak Maryja, nasza Matka i Królowa, stawali się przedłużonym ramieniem Bożego Miłosierdzia i ludźmi wielkanocnymi, pełnymi radości Zmartwychwstania, silnymi wiarą i ufnymi wobec zrządzeń Bożej Opatrzności.

Z darem modlitwy

s. M. Damiana, s. M. Katarzyna, o. Romuald

Poprzedni wpis
Tu i Teraz – radośni, silni i ufni w Bogu.
Następny wpis
„DESCENDIT  AD  INFEROS”. 

Podobne wpisy