Królowa, poprowadzi naszą parafię, nasze rodziny i każdego z nas!

Królowa, poprowadzi naszą parafię, nasze rodziny i każdego z nas!

W parafii pod wezwaniem św.  Franciszka z Asyżuw Borkach Wielkich, diecezja opolska, gdzie od roku 1905 posługują Franciszkanie z Zakonu Braci Mniejszych, od dawna wędruje Pielgrzymująca Matka Boża z Szensztau i odwiedza rodziny w dwunastu kręgach w Borkach Wielkich, w Borkach Małych, w Brońcu i w Kucybach.
Przez zaangażowane rodziny z parafii powstały nowe kręgi w okolicy. Gdy zimą 2017 roku parafię odwiedziła Królowa nowej Ewangelizacji Europy, zapaliła członów kręgów do podjęcia przygotowań włączenia się w nurt koronacyjny.

Do dzisiejszej uroczystości przygotowywali się od roku, zbierali się co miesiąc w pierwszy piątek miesiąca na Eucharystii, by dziękować Maryi, zaufać Jej i oddać się do Jej dyspozycji. Gromadzili do stągwi „wkłady do kapitału łask”, oraz modlitwą małego poświęcenia: O Pani moja i Matko moja… prosili o wychowawcze działanie Maryi w rodzinnych. Każdy starał się pracować nad sobą, by wykorzenić wady i ugruntować dobre cechy charakteru, by kształtować swoją osobowość na wzór Maryi.

30 maja br. ojciec Salezy Szoper– Proboszcz, nałożył korony na 11 kapliczek, w których Pielgrzymująca Matka odwiedza rodziny. Kapliczki oplecione zielonym bukszpanem, mirtą czy tują zostały uroczyście wniesione w procesji do kościoła i ustawione na ołtarzu. W czasie koronacji Opiekunki kręgów trzymały swoje kapliczki w dłoniach, podając do koronacji. Na zakończenie Mszy św. kapliczki zostały na nowo rozesłane do rodzin.


W refektarzu ojców franciszkanów odbyło się rodzinne spotkanie przy cieście i herbacie.

S. M. Damiana Czogała

 

Poprzedni wpis
Rocznica poświęcenia Sanktuarium Przymierza
Następny wpis
Pielgrzymka do Matki, która czeka w Sanktuarium na Winowskim Wzgórzu – wszyscy jesteśmy Jej dziećmi!

Podobne wpisy