Pielgrzymka do Matki, która czeka w Sanktuarium na Winowskim Wzgórzu – wszyscy jesteśmy Jej dziećmi!

Pielgrzymka do Matki, która czeka w Sanktuarium na Winowskim Wzgórzu – wszyscy jesteśmy Jej dziećmi!

Nietypowy termin, Dzień Dziecka, 1 czerwca 2019 r. został wyznaczony na pielgrzymowanie do Matki Bożej z Szensztatu dla Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej diecezji opolskiej.

Z wielu stron naszej diecezji przybyli członkowie Apostolatu, aby dziękować za wszystkie łaski otrzymane osobiście, w rodzinie oraz w wielu sytuacjach codziennego życia. To często są małe sprawy, cuda w codzienności, które stają się naszym udziałem za przyczyną naszej Matki i Królowej. Dziś pragniemy napełniać stągwie darami naszej codzienności: wdzięcznością, radością bycia w Sanktuarium.

Nasze dziecięctwo przed Bogiem oraz modlitwa za dzieci stało się przewodnią myślą naszego pielgrzymowania.
W Sanktuarium pielgrzymi witali Matkę Bożą krótką modlitwą. Pierwszy grupa autokarowa przybyła z Raciborza, razem pielgrzymowali członkowie kręgów raciborskich parafii. Także z parafii Cisek i okolic zabrał się cały autokar. Aby odebrać kolejne kapliczki do swojej parafii / jest już siedem kręgów/ przyjechali pielgrzymi ze Strenalic koło Olesna. Wiele osób dojechało swoimi samochodami a nawet na rowerze, kościół Ducha Świętego został zapełniony ok. 180 osobami z kręgów.

Po przywitaniu poszczególnych grup parafialnych w kościele i rozśpiewaniu pielgrzymów przez siostrę organistkę, rozpoczął się impuls ukazujący osobę naszego Ojca Założyciela, o. J. Kentenicha: Więź z Maryją w życiu ojca Józefa Kentenicha przykładem i zaproszeniem do formowania naszego życia osobistego i rodzinnego”.Krótki film Korzenieprzybliżył słuchaczom historię powstania naszego Ruchu, a wszystko zakończyła modlitwa o łaskę dziecięcego oddania się Matce Bożej.

Centralnym punktem spotkania w cieniu Sanktuarium była Eucharystia, której przewodniczył Ks. Marian Kluczny kapelan Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Opolu. W homilii Ks. Marian nawiązując do Ewangelii, ukazującej Nawiedzenia Maryi w Domu Elżbiety i Zachariasza, porównał nasze pielgrzymowanie i życiowe zadanie do bycia Monstrancją. Monstrancja mocno trzyma konsekrowaną Hostię, ukazuje Jezusa i niesiona przez kapłana ukazuje Go innym. To nasze zadanie w codziennym życiu.
Wspólna Agapa i radosne spotkanie przy stole w odnowionych salkach, gdzie siostry przygotowały drożdżówki oraz napoje a także zabawy dla dzieci na zielonej niwie przygotowane przez Pani Alicję, chwila odpoczynku w cieniu Sanktuarium Conaculum radowały wszystkich. Pogoda i radosne nastroje dopisywały wszystkim.
Nie brakowało też chętnych do zakupów nowym sklepiku.
Przed koronką spotkaliśmy się jeszcze raz w kościele, aby dzielić się świadectwami: Jak Pan Bóg przez Maryję działa w naszym życiu, jak je uświęca, przemienia i dochowuje obietnic.

Nasze spotkanie zakończyliśmy procesją do Sanktuarium, gdzie jeszcze raz dziękowaliśmy za radosne i beztroskie przebywanie u Matki. W wielkim sercu przynieśliśmy też Matce Bożej imiona wszystkich dzieci z naszych rodzin, aby Ona wsławiła się jako Wielka Wychowawczyni.
W diecezji opolskiej Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej działa w pięćdziesięciu parafiach i liczy 240 kręgów.

Poprzedni wpis
Królowa, poprowadzi naszą parafię, nasze rodziny i każdego z nas!
Następny wpis
Matko i Królowo, wsław się!

Podobne wpisy

Do połowy

W życiu małżeńskim jest czas, kiedy pojawiają się dzieci. One radykalnie zmieniają serca kobiet i mężczyzn, którym powierzono długo oczekiwane dziecko. Wszystko było wcześniej przygotowane: łóżeczko, ubranka, becik, śpioszki, pieluszki,…
CZYTAJ WIĘCEJ