Maryjo niesiemy Ci Koronę!

Ojciec Kentenich zachęcał nas, aby w trudnych czasach podawać Maryi koronę. Niewątpliwie pandemia korono-wirusa była takim właśnie czasem. Wtedy to zrodziła się myśl, aby na obraz Matki Trzykroć Przedziwnej, znajdujący się w naszym kościele parafialnym nałożyć koronę. W 2023 roku zbiegło się kilka ważnych rocznic dla naszej parafii jak i całego Ruchu Szensztackiego. Oto one:
30 czerwca minęło 15 lat od rozesłania do naszej parafii pierwszych siedmiu kapliczek na Wałach Jasnogórskich. Dziś mamy 23 kręgi.
Również 15 lat temu, 18 sierpnia 2008 roku został odebrany w Szensztacie i przywieziony przez grupę pielgrzymów, wraz z księdzem Krzysztofem, ówczesnym proboszczem do naszej parafii obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Z obrazem została przywieziona również stągiew na wkłady do Kapitału Łask.
W 2023 roku przypada 55 rocznica odejścia do Domu Ojca, naszego Założyciela, ojca Józefa Kentenicha, a w grudniu tego roku minie pięć lat od momentu poświęcenia parafialnego sztandaru Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu.
Dlatego też na uroczystość koronacji wybraliśmy Dzień Przymierza 18 sierpnia 2023 r. oraz dokładnie 15 rocznicę odebrania obrazu MTA w Szensztacie. Poświęciliśmy dwa lata na duchowe wypracowanie korony. W tym czasie odprawiliśmy także dziewięciomiesięczną nowennę przygotowującą do koronacji: w czasie której w każdy czwarty piątek miesiąca prowadziliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przygotowania. Członkowie Ruchu Szensztackiego udzielali się także w prowadzeniu różańca, Drogi Krzyżowej oraz innych nabożeństw. Grupa Rodzin Ligowych ofiarowała Matce Bożej pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca.
Koronę dla Matki Bożej wykonała w swojej pracowni Pani Kasia pochodząca z Suszca. Zostały w niej umieszczone wszystkie symbole ważne dla Ruchu Szensztackiego, ale również dla naszej parafii. Oprócz duchowego wypracowania korony zależało nam, aby ją także omodlić przed koronacją. Rozpoczęła się jej peregrynacja. Na początku korona była u Matki Bożej, Królowej Polski na Jasnej Górze, następnie u Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Bazylice Piekarskiej oraz w Sanktuarium MTA w Zabrzu Rokitnicy, a także w Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich i Kaplicy Kapłańskiej w Wodzisławiu Śląskim. Wielokrotnie była omodlona na Mszach i nabożeństwach w naszym kościele. Ponownie była w Sanktuarium Jedności na spotkaniu Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej archidiecezji katowickiej oraz drugi raz w Częstochowie na Mszy dla pielgrzymów z 29. pieszej pielgrzymki suszeckiej. Modliliśmy się także o godną uroczystość koronacyjną w Sanktuarium Coenaculum w Opolu – Winowie, w Śląskiej Fatimie w Turzy Śląskiej oraz u Matki Bożej Uśmiechniętej w Bazylice Pszowskiej. Zwieńczeniem peregrynacji była obecność naszej korony na uroczystej koronacji obrazu MTA na Królową Pojednania w Kietrzu.
Maryja przez te piętnaście lat obecności w wizerunku Trzykroć Przedziwnej Matki wyprosiła nam wiele łask. Co miesiąc oddajemy jej nasze problemy, zmartwienia, trudne sprawy, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, ale także nasze radości i sukcesy.  Ona to przyjmuje i wstawia się za nami u Syna, dlatego nie tylko jako Ruch Szensztacki, ale cała parafia chcemy podarować Maryi koronę. Rodzina jest podstawową komórką społeczeństwa, w dzisiejszych czasach nasilają się ataki na rodzinę, pragnące ją zniszczyć, dlatego oddajemy nasze rodziny pod opiekę MTA nadając jej piękny tytuł Królowa Miłości Rodzinnej.
Ania i Franek

 

Poprzedni wpis
Koronacja MB Trzykroć Przedziwnej na Królową Pojednania w Kietrzu
Następny wpis
Promocja pierwszej biografii o Słudze Bożym Józefie Englingu – Zaproszenie do Prosit.

Podobne wpisy

DZIEŃ 2: OBSZARY EWANGELIZACJI

ŚWIECA. PIEŚŃ. MODLITWA. DZIEŃ 2: OBSZARY EWANGELIZACJI Nie możemy również ignorować, że w ostatnich dziesięcioleciach nastąpiło załamanie w pokoleniowym przekazie wiary chrześcijańskiej wśród ludu katolickiego. Nie można zaprzeczyć, … że wzrasta liczba…
CZYTAJ WIĘCEJ

„ECCE  AGNUS  DEI”

„ECCE  AGNUS  DEI” Medytacja w uroczystość Wszystkich Świętych 2020 (Post scriptum I. do modlitewnika na 100. Urodziny Świętego) Ks. Henryk Romanik             Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć,…
CZYTAJ WIĘCEJ

Do połowy

W życiu małżeńskim jest czas, kiedy pojawiają się dzieci. One radykalnie zmieniają serca kobiet i mężczyzn, którym powierzono długo oczekiwane dziecko. Wszystko było wcześniej przygotowane: łóżeczko, ubranka, becik, śpioszki, pieluszki,…
CZYTAJ WIĘCEJ