Nasza Matko i Królowo wsław się!

Nasza Matko i Królowo wsław się!

W parafii św. Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim w dniu 9 maja br. odbyła się uroczystość nałożenia koron na kapliczki Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. W Radlinie Górnym i Dolnym Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu istnieje od samego początku. Parafie te angażując się w tę formę apostolatu były niejako pionierami w kontekście całej naszej Ojczyzny.  Tutaj peregrynacja kapliczek została zapoczątkowana przed laty i trwa do dzisiaj. Pragnienie umieszczenia korony na wizerunku Maryi żyło od dawna sercach w wielu członków Apostolatu. Wprawdzie pandemia pokrzyżowała oczekiwana i plany, przesunęła uroczystość w czasie i wydłużyła przygotowywania ale ostatecznie Boże plany są najlepsze.

Uroczystości przewodniczyło trzech kapłanów: ojciec Arkadiusz Sosna – Krajowy Duszpasterz Ruchu Szensztackiego i parafianin z Radlina, Ksiądz Proboszcz parafii św. Marii Magdaleny: Tadeusz Wciórka oraz z Ks. Proboszcz Krzysztof Kępka – Proboszcz parafii św. Izydora w Radlinie Górnym.

W pięknie udekorowanej świątyni z racji I Komunii Świętej, Maryja otrzymała swój tron wśród białych kwiatów. Członkowie Apostolatu a także dzieci, którym w przegotowaniu do ich I Komunii św. towarzyszyła Pielgrzymująca Matka Boża, zostały włączone w przygotowania do koronacji. Wszyscy starali się napełniać stągiew wkładami do „kapitału łask”.

Osiemnaście odnowionych i przystojnych kapliczek oczekiwało na moment koronacji, która odbyła się na zakończenie uroczystej Eucharystii.

Z sercem wypełnionym radością liczni członkowie Apostolatu dziękowali, prosili i na nowo zawierzali wszystkie trudne sprawy osobiste, rodzinne, sprawy naszej Ojczyzny i Europy a także prośbę o pokój dla świata.

W czasie spotkania na agapie w salce parafialnej dzieliliśmy się radością tej chwili, wspominając drogę, która ją poprzedzała.

Dziękujemy Bożej Opatrzności za ten wyjątkowy dzień a wszystkim, którzy go przygotowali jako wyraz wdzięczności dla naszej Matki i Królowej za wkład i zaangażowanie.

s. M. Damiana

Zdjęcia: Monika Styrnol-Czeczot

Poprzedni wpis
Trudna droga do beatyfikacji…
Następny wpis

Podobne wpisy

Kreatywność w miłości to nasz dzisiejszy kierunek. Temat misji powracał u Gertrudy jak refren, w coraz to nowych odsłonach. Jako komunijna prośba: „Kochany Boże, nie pozwól mi nigdy popełnić grzechu…
CZYTAJ WIĘCEJ

Zależność narzędzia od Maryi Por. J. Kentenich, Narzędzie w dłoniach Maryi, s.91n © Copy right Hanna Grabowska Widzimy więc, jak wielkie znaczenie posiada włączenie przez Boga, Mądrość odwieczną i Dobroć,…
CZYTAJ WIĘCEJ
Menu