Odwiedziny w Domu Matki w Sanktuarium Zabrzu Rokitnicy i w Opolu Winowie.

Pielgrzymująca Matka odwiedza nas każdego miesiąca, owocem tych spotkań z Maryją w naszym domu jest tęsknota za Sanktuarium, za odwiedzinami w domu Matki. Czas wakacji, to okres odwiedzin naszych bliskich, rodzinnych stron i pięknych zakątków, to dobry czas na pielgrzymowanie.
– Dnia 1 oraz 2 lipca br. kilka grup parafialnych z archidiecezji katowickiej przybyło do Sanktuarium Matki Jedności w Zabrzu Rokitnicy. Razem przybyło około 160 pielgrzymów.
Matka Boża wynagrodziła pielgrzymi trud piękną pogodą oraz łaską wspólnoty, darując nam wiele radości. Ciągle na nowo uczymy się współpracy z Maryją, naszą wielką Wychowawczynią przynosząc Jej wkłady do Kapitału Łask. Ofiarując Jej trudy i cierpienia naszego życia, pragniemy Maryi podawać koronę, prosząc Ją: wsław się w każdej sytuacji naszego życia, w niepokoju, zagrożeniu wojną. 18 – go sierpnia br. członkowie Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu oraz parafianie z Suszca ukoronują Maryję na Królową miłości rodzinnej.
– Dnia 8 lipca br. na Winowskie wzgórze przybyły dwa autokary z pielgrzymami należącymi do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z diecezji tarnowskiej, około 90 osób.
Podjęty trud pielgrzymowania to wdzięczność Maryi za Jej odwiedziny i cuda łaski zdziałane w naszych domach. Nieustannie pragniemy zapełniać Kapitał Łask prosząc o potrzebne siły dla nas i łaski dla całego świata. Miło spędzić czas w cieniu Sanktuarium, odpocząć i „nabrać wiatru w żagle” naszej codzienności.

 

Poprzedni wpis
Spotkanie dla koordynatorów oraz członków Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu.
Następny wpis
Koronacja MB Trzykroć Przedziwnej na Królową Pojednania w Kietrzu

Podobne wpisy

Szpadel

Szpadel Wiosna jest czasem dynamicznych zmian, jakie możemy zaobserwować w przyrodzie. Wszystko jest przyczajone, gotowe do tego, by zacząć od nowa swój osobisty cykl życia. Wiemy, że wiosną wszystko może…
CZYTAJ WIĘCEJ