Pożegnanie śp. o. Niklausa Stadelmanna

Pożegnanie śp. o. Niklausa Stadelmanna 

o. Niklaus Stadelmann – Ojciec Szensztacki

Zmarł 6 czerwca 2019 r.

o. Stadelmann urodził się 23 lipca 1935 roku w Eschholzmatt – Szwajcaria. Do kapłaństwa przygotowywał się w Stowarzyszeniu Księży Pallotynów, gdzie odbył nowicjat i studia w szwajcarskim Fryburgu.

30.03.1963 r. został wyświęcony na kapłana. Po odbyciu praktyki duszpasterskiej w Szensztat i Augsburgu pracował jako wikariusz w Gerliswil. Był wtedy odpowiedzialnym za misje ludowe. W 1968 roku wstąpił do wspólnoty Ojców Szensztackich. W latach 1972-1987 był Krajowym Duszpasterzem Ruchu Szensztackiego w Szwajcarii. Zaangażowany w zakładanie Apostolskiego Związku Rodzin Szensztackich w Szwajcarii. Członek Zarządu Prowincji Ojców Szensztackich w Szwajcarii oraz Zarządu Generalnego Ojców Szensztackich w Szensztat. Z ramienia Zarządu Generalnego pełnił funkcję asystenta dla Polski. W latach 2000 – 2003 był Prowincjałem Ojców Szensztackich w Polsce.

Po ukończeniu kadencji przełożonego podjął zadania duszpasterskie w kantonie Wallis. Pracował dla Ruchu Szensztackiego oraz posługiwał na parafiach.

W ostatnich latach swego owocnego kapłańskiego życia posługiwał jako kapelan domu formacyjnego Ruchu Szensztackiego w Brig.

Powołany został do Domu Pana 6 czerwca 2019 roku w centrum Neu-Schönstatt w Quarten w którym był tak bardzo zaangażowany podczas swojego długiego kapłańskiego życia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 11 czerwca 2019 r., godz. 10:30  Mszą św., w parafii św. Katarzyny w Horw w Szwajcarii. Ciało naszego współbrata zostanie złożone do grobu na cmentarzu przy kościele parafialnym.

Żegnając naszego współbrata wyrażamy Bogu wdzięczność za wszelkie dobro i błogosławieństwo jakim nas obdarzył poprzez dar życia i służby kapłańskiej o. Niklausa a jego samego polecamy w  modlitwie.

o. Arkadiusz Sosna

 

 

Poprzedni wpis
SZENSZTAT W OBLICZU DZISIEJSZYCH WYZWAŃ STOJĄCYCH  PRZED KOŚCIOŁEM
Następny wpis
Maryja, Królową Nowej Ewangelizacji Europy

Podobne wpisy

Modlitwa pokorna, wytrwała i ufna Por. J. Kentenich, Narzędzie w dłoniach Maryi, s.148nn © Copy right Hanna Grabowska Osoba, która chce być odbiciem Maryi, nie zazna spokoju zanim nie stanie…
CZYTAJ WIĘCEJ