Maryja, Królową Nowej Ewangelizacji Europy

Ofiarujemy Maryi korony, wybierając Ją na Królową Nowej Ewangelizacji Europy!

18 maja br. w dziewięćdziesiąte dziewiąte urodziny św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, w kościele jemu poświęconym odbyło się nałożenie korona na cztery kapliczki Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu.
Ks. Proboszcz Zbigniew Biernat,
który jest wielkim czcicielem Matki Bożej i któremu rodziny zawdzięczają powstanie Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej w parafii, nałożył koronyna pielgrzymujące kapliczki. Koronacja ta jest niejako przedłużeniem europejskiej koronacji, która miała miejsce 8 września 2012 r. w Szensztat. Maryja otrzymała tytuł Królowej Nowej Ewangelizacji Europy. Aktu koronacji dokonał wysłannik papieża ks. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Do dzisiejszej uroczystości członkowie kręgów przygotowywali się od września 2018 r. Zbierali się co miesiąc na Eucharystii, by dziękować Maryi, zaufać Jej i oddać się do Jej dyspozycji. Gromadzili wkłady do kapitału łask, odmawiali 10-ek różańca za Europę oraz modlitwę małego poświęcenia: ”O Pani moja i Matko moja….”, a 9 dni przed koronacją  – Nowennę do Matki Bożej przez wstawiennictwo naszego Założyciela Ojca Józefa Kentenicha. Każdy starał się pracować nad sobą, by wykorzenić wady i ugruntować cechy dobre, by kształtować swoją osobowość na wzór Maryi.

Koronacja jest aktem zawierzenia Maryi każdej rodziny, każdego ludzkiego serca, Polski i Europy, by były one zawsze otwarte dla Jezusa i Jego Królestwa. Wierzymy, że Ona – Królowa, poprowadzi nas, poprowadzi Europę i zwycięży!

Opr. S.M. Damiana Czogała

Foto. S.M. Damiana Czogała

 

Poprzedni wpis
Pożegnanie śp. o. Niklausa Stadelmanna
Następny wpis
Pierwsza pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej do Sanktuarium MTA

Podobne wpisy

„Wydadzą owoc nawet i w starości” II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych w Kietrzu w bliskości kaplicy MTA Kochana Rodzino Szensztacka w Polsce! Dnia 24 lipca tego roku w…
CZYTAJ WIĘCEJ

Mamy takie miejsce

Mamy takie miejsce, gdzie czujemy się  ukochanymi dziećmi Boga! Świadectwo z II pielgrzymki archidiecezji łódzkiej, w Sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Otwocku dniu 27.06.2020 r. Mimo wielu obostrzeń sanitarnych, związanych…
CZYTAJ WIĘCEJ