W stronę nieba

O. Józef Kentenich – W stronę nieba

Ze wzruszeniem i poczuciem ogromnej wdzięczności dla Autora oraz zespołu tłumaczy przekazujmy Rodzinie Szensztackiej modlitewnik W stronę nieba. Jego Autorem jest Ojciec Józef Kentenich (1885-1968), założyciel Międzynarodowego Ruchu Szensztackiego.

Modlitewnik W stronę nieba to zbiór modlitw, napisanych w latach 1942-1945. Teksty powstały w czasach uwięzienia Ojca Kentenicha w obozie koncentracyjnym w Dachau. Kontekst, w którym modlitwy powstały jest bardzo istotny, to nieludzkie środowisko, zostało, opisane przez Ojca Kentenicha jako „miasto umarłych, szaleńców i niewolników”. Autor zebrane teksty nazwał swoją Carta Magna (najważniejsze dzieło).

Modlitewnik zabiera nas w duchową podróż. To perełka duchowa dla tych, którzy chcą się rozsmakować w duchowości szensztackiej i głębszej medytacji. (…) Teksty modlitw zgromadzone w pozycji W stronę nieba są zanurzone w Słowie Bożym, w liturgii oraz w prawdach katechizmowych i są przeznaczone również do modlitwy we wspólnocie i ze wspólnotą.

Nasz modlitewnik nie ukazałby się w tej wersji, gdyby nie zespół tłumaczy w składzie: s. M. Jana Rossa ISSM, s. M. Karola Łysik ISSM, o. Mirosław Żabnicki ISchP oraz czynna i bardzo kompetentna współpraca redaktorki tekstu Alicji Bławzdziewicz.

Głęboko wierzę, że modlitewnik przyczyni się do pokrzepienia i rozwoju wspólnoty wiary Rodziny Szensztackiej. Rozważane teksty niech wspierają nasze wysiłki ku odnowie Kościoła… (por. Wstęp do wydania polskiego, o. Arkadiusz Sosna ISchP 2020 r.)

Modlitewnik jest 30 pozycją w ramach Biblioteki Szensztackiej. Posiada Imprimatur Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej z dnia 9.02.2021 r. 
Poprzedni wpis
Uczestniczymy w tworzeniu kultury przymierza
Następny wpis
Duchowe przygotowania do 40. Sanktuarium Wierności

Podobne wpisy

Drabina

Drabina Wakacje tuż, tuż. Pomimo sytuacji jaka jest na zewnątrz, związanej z epidemiologicznymi zagrożeniami, wszyscy snują plany urlopowe. Wyjeżdżamy dalej lub bliżej. Zresztą w dzisiejszych czasach podróżowanie nawet do pracy…
CZYTAJ WIĘCEJ