8. Dzień

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin    

Apostolski Szensztacki Związek Rodzin

Nowenna 9-17 maja 2020

8. Dzień

To, co Maryja rozpoczęła w Kanie Galilejskiej, kontynuuje w swoich sanktuariach

Macierzyństwo Maryi w szczególny sposób objawia się tam, gdzie Ona się z nami spotyka: w miejscach, które zamieszkuje, w miejscach, w których czuje się szczególną obecność Matki. Wiele jest takich miejsc zamieszkiwanych przez Maryję. Są one najróżniejszego typu: od poświęconego Jej kącika w domu czy maleńkiej kapliczki przydrożnej ozdobionej wizerunkiem Matki Bożej, po zbudowane na Jej cześć kaplice i kościoły. Są też takie miejsca, gdzie obecność Matki Bożej jest odczuwalna w szczególnie namacalny sposób. Czasem miejsca te promieniują daleko swym światłem i przyciągają ludzi z dalekich stron. Promieniowanie to może rozciągać na diecezję, cały naród, a czasami na wiele narodów czy nawet kilku kontynentów. Miejscami tymi są sanktuaria maryjne (Jan Paweł II).

Maryjo, królująca w sanktuariach szensztackich, w sanktuariach domowych i w sanktuariach serca wciąż na nowo pragniemy wpatrywać się w Twoje oblicze i wsłuchiwać się w Twój głos: Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie. Ty najlepiej znasz nasze rodziny, wiesz co nas mocno boli i niepokoi w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa COVID-19.

Maryjo, nasza Matko i Królowo zapraszamy Cię wraz z Twoim Synem, Jezusem do Kany naszych rodzin, aby Jezus „przemienił nasze serca w ożywczy napój dla spragnionych miłości, sprawiedliwości, pokoju”.

Razem z Janem Pawłem II módlmy się:

O Matko, Maryjo,
któraś wiedziała w Kanie Galilejskiej,
że wina nie mają […] Ty wiesz o wszystkim, co nas boli
i Ty znasz nasze cierpienia, nasze dążenia […] Powiedz Synowi o naszym trudnym dziś […] W Kanie wskazałaś na Chrystusa
„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, wypowiedz te słowa i do nas, wypowiadaj je wciąż! Wypowiadaj je niestrudzenie […] dziś,
kiedy jest walka dobra ze złem,
zawierzamy Ci nasze życie, Maryjo, cały świat, wypraszaj u Syna cud przemiany serc.

Totus Tuus Maryjo! Amen. 

Poprzedni wpis
Transmisja Mszy św. z Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej
Następny wpis

Podobne wpisy