Wielkanoc 2021

„On, który odsunął kamień leżący u wejściu do grobu, może usunąć głazy, które zamykają serce. Nie poddawajmy się zatem rezygnacji, nie kładźmy kamienia na nadziei. Możemy i musimy żywić nadzieję, bo Bóg jest wierny. Nie zostawił nas samych, nawiedził nas: wszedł we wszystkie nasze sytuacje, w cierpienie, w udrękę, w śmierć.. Jego światło rozświetliło ciemności grobu: dziś chce dotrzeć do najmroczniejszych zakątków życia. Siostro, bracie, nawet jeśli pogrzebałeś nadzieję w swoim sercu, nie poddawaj się: Bóg jest większy. Mrok i śmierć nie mają ostatniego słowa. Odwagi, z Bogiem nic nie jest stracone!“  Papież Franciszek

Jako pielgrzymi poszukujący nadziei, gromadzimy się TU przy Jezusie Zmartwychwstałym. Odwracamy się od śmierci I otwieramy serca dla Niego, który jest Życiem. On ma moc wyrwać nasze życie z ciemności bezsensu i rozpaczy.  

Życzę głębokiej wiary w obecność Jezusa pośród nas. On przychodzi TERAZ do nas, gdy rozmawiamy o tym wszystkim, co się wydarzyło i mówi do nas: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Jezus nigdy nas nie opuszcza. On zna nasze bóle i cierpienia. Powierzmy Mu więc nasze życie, nasze lęki i obawy, nasze troski i nadzieje.   

Niech Maryja, Matka Zmartwychwstałego Chrystusa otacza nas miłością oraz wspiera w codzienności. Niech pomaga nam być RADOSNYM, SILNYM i UFNYM w BOGU.

o. Arkadiusz Sosna

Poprzedni wpis
Rozważania Drogi Krzyżowej
Następny wpis
Z Maryją i jak Maryja…

Podobne wpisy

Zaufać Ojcu

Zaufać Ojcu Do istoty Boga należy ojcostwo, któremu towarzyszy usposobienie ojcowskie. Sanskrit zna podobne słowo, które oznacza równocześnie ojca i matkę. Słowo to brzmi: Pitaru. Według tego Bóg jest Pitaru…
CZYTAJ WIĘCEJ