W sierpniu 2008 r. z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu wyruszyła pielgrzymka do Szensztatu. Głównym jej celem było odebranie obrazu MTA. Nastąpiło to 18 sierpnia na uroczystej Mszy Św. w Prasanktuarium. Obraz ufundowali parafianie z Suszca. Wraz z obrazem do Suszca przyjechał dzban. Jaka to radość dla Matki Bożej, że przez te 13 lat co miesiąc dzban jest napełniany wkładami do kapitału łask. W dniu Przymierza 18.08.2021 r. w trzynastą rocznicę przybycia obrazu w naszym kościele odmówiliśmy tajemnice chwalebne Różańca Św. Następnie odnowiliśmy akt Przymierza Miłości z Matką Bożą oraz podarowaliśmy Jej 13 czerwonych róż. O godz. 18.00 rozpoczęła się comiesięczna Msza Św. w intencji dziękczynnej za trzynaście lat obrazu, przyjmujących Pielgrzymujące Sanktuaria MTA oraz o dar Sanktuarium dla Archidiecezji Katowickiej. Maryjo dziękujemy Ci, że już 13 lat w znaku tego obrazu jesteś z nami! Wypraszasz nam potrzebne łaski i prowadzisz nas do Syna. Jesteś naszą Matką i Królową.
Boże Narodzenie 2021 „Tej nocy dzielimy radość Ewangelii: Bóg nas kocha, kocha nas tak bardzo, że dał swego Syna, jako naszego brata, jako światło w naszych ciemnościach. Pan nam powtarza: „Nie…
Wierzę, że mój wkład się liczy Dzień 6 Słowo z Aktu Założycielskiego „Zapał ogarnął wasze serca. Mój plan uczyniliście swoim. Z całym spokojem składam więc go i jego wypełnienie w…