Boże Narodzenie 2021

Tej nocy dzielimy radość Ewangelii: Bóg nas kocha, kocha nas tak bardzo, że dał swego Syna, jako naszego brata, jako światło w naszych ciemnościach. Pan nam powtarza: „Nie bójcie się!” (Łk 2,10). I ja także wam mówię: Nie lękajcie się! Nasz Ojciec jest cierpliwy, kocha nas, daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej. On jest światłem, które rozświetla mroki. On jest naszym pokojem.”                        

Papież Franciszek

 Bóg tak umiłował świat, a w świecie człowieka, że dał nam swego Syna. Chrystus przyszedł, by rzucić na ten świat nowe światło, od którego powinny się zapalić nasze umysły, serca i czyny. Stał się człowiekiem, by umiłować do końca Boga w ludziach i ludzi w Bogu.

Niech więc radosne świętowanie zanurzy nas w łasce Pana, który jest Miłością. Niech pozwoli zbliżyć się do źródła Życia, wciąż na nowo i ciągle pełniej nauczy nas odkrywać sens zdarzeń i spotkań, piękno człowieka.

Niech odnowi się w nas więź z Jezusem, byśmy na swoich drogach – w darze ofiarowanego nam czasu – Jego mocą, budowali świat pojednania i pokoju.

Wypełnionego łaską, Nowego 2022 Roku, życzę!

Z darem modlitwy i serdecznym pozdrowieniem

o. Arkadiusz Sosna

Poprzedni wpis
Królowa Godności Kobiet
Następny wpis

Podobne wpisy

Metrówka

Sobota, za chwilkę południe. Mamy czas na przemyślenia. Zadałem wcześniej szereg pytań, które wymagają uzasadnienia; skoro powiedziałem, że odpowiedzi na nie znalazłem w drodze Szensztatu. Jest to kwestia uczciwości. Ktoś…
CZYTAJ WIĘCEJ