40-lecie Sanktuarium Wierności i Rodzinne świętowanie

5 września 2021r. – 40-lecie Sanktuarium Wierności i Rodzinne świętowanie – doroczny festyn w Otwocku-Świdrze

Tegoroczne świętowanie przy Sanktuarium Wierności zbiegło się z 40-leciem poświecenia naszego Sanktuarium Wierności, które jest pierwszym polskim sanktuarium szensztackim i zarazem tutaj mieści się krajowe Centrum Ruchu.

W naszej misji wewnętrznej i zewnętrznej, mamy wielką Zwycięską Królowę i Orędowniczkę, Maryję. Jak pospieszyła Ona na pomoc Elżbiecie i Zachariaszowi, by pomóc im w przyjęciu nowego życia, tak również spieszy, aby wesprzeć nas w naszej  misji dla rodziny. My tymczasem „napełniajmy stągwie wodą” (por. J 2, 7), zróbmy to, co po ludzku możemy zrobić, aby rodzina była „Bogiem silna”.

Po zakończonej Mszy Świętej, której przewodniczył i piękne kazanie skierował do nas o g. 11.00 biskup ordynariusz naszej diecezji warszawsko praskiej –  ks. bp Romuald Kamiński, wszyscy udaliśmy się z kapłanami i przedstawicielami samorządu lokalnego oraz  licznie przybyłymi pielgrzymami  w kierunku przygotowanych: estrady i stoisk festynowych, by przy cudownej pogodzie, cieszyć się wspólnotą, świadectwami życia rodzinnego, piękną muzyką, zabawą dzieci. Ok.800-1000 osób uczestniczyło we Mszy św. i  rodzinnym świętowaniu przy Sanktuarium Wierności tego dnia. Licznie przybyły rodziny z dziećmi, nie tylko z naszego Ruchu, ale także z okolic Otwocka i Warszawy. Nasz festyn rodzinny ma już długą tradycję i jest oczekiwany, zwłaszcza przez dzieci.

Na uczestników festynu tradycyjnie czekał, między innymi, bigos, dania z grilla, kawa, ciasto  i gofry… . Jak zwykle powodzeniem cieszyła się „Zabawa-Niespodzianka” dla dzieci. Mogły one także cieszyć się rozmaitością gier i zabaw. Wielką atrakcją okazał się dla najmłodszych, i nie tylko jest wóz strażacki.

Małżonkowie  mogli skorzystać z „Kawiarenki Dialogowej”, czyli okazji do spotkania we dwoje i spokojnego spotkania, dialogu.

Po południu był skierowany do chętnych  uczestników wykład o  historii powstania naszego Sanktuarium. Spotkanie zakończyliśmy nabożeństwem w Sanktuarium Wierności, w którym zawierzyliśmy rodziny opiece Matki Trzykroć Przedziwnej.

Autor zdjęć: Karolina Ignut
Poprzedni wpis
Droga krzyżowa w Przysietnicy
Następny wpis
Apostolat Pielgrzymującej Matki w modlitwie i pracy nad sobą za dzieci i młodzież.

Podobne wpisy

Do połowy

W życiu małżeńskim jest czas, kiedy pojawiają się dzieci. One radykalnie zmieniają serca kobiet i mężczyzn, którym powierzono długo oczekiwane dziecko. Wszystko było wcześniej przygotowane: łóżeczko, ubranka, becik, śpioszki, pieluszki,…
CZYTAJ WIĘCEJ