Droga krzyżowa w Przysietnicy

Pomóżcie mi też przekazać Krzyż i obraz Maryi
Ludom całej ziemie, jako znak zbawienia,
Aby nikt, nigdy nie rozdzielił od siebie tego,
Co w planach miłości Ojca zostało złączone.
o. J. Kentenich –  Droga Krzyżowa narzędzia / Dachau/


Dnia 14 września br., tradycyjnie, już po raz trzeci w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Przysietnicy Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej Szensztatu zorganizował Drogę Krzyżową w plenerze, którą poprowadziła młodzież.

Szczególnie modlitwą obejmowaliśmy dzieci i młodzież naszej parafii a także rodziny, prosząc o dobre wychowanie przyszłych pokoleń.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie udaliśmy się na Drogę Krzyżową, rozpoczynając przy Krzyżu Misyjnym. Udając się szlakiem prowadzącym na Przehybę, dotarliśmy do Krzyża Milenijnego, na górze Targowisko, gdzie zakończyliśmy nasze rozważania.

W procesji, obok krzyża szły osoby niosące kapliczki Pielgrzymującej Matki Bożej. Było to współczesne odzwierciedlenie wydarzeń z Golgoty, Jezusowi towarzyszyła Jego Matka, która staje obok nas na naszych trudnych drogach.
W Drodze Krzyżowej uczestniczyli księża naszej parafii oraz siostra zakonna. Nie zabrakło też rodzin z małymi dziećmi, które włączały się w przebieg procesji niosąc lampiony i róże. Były też z nami osoby starsze, które, pomimo wieku
i trasy prowadzącej pod górę, wytrwale podążały za Krzyżem. Wszyscy łączyliśmy się w modlitwie oraz wspólnym śpiewie. Chętne osoby,
na pewnych odcinkach, mogły nieść Krzyż, oddając, w ten sposób, swój wysiłek Jezusowi.

Na zakończenie Drogi Krzyżowej ksiądz Proboszcz udzielił zebranym błogosławieństwa i wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym wróciliśmy do domów.

Było to piękne doświadczenie wspólnej modlitwy, tym bardziej, że rozważania dotyczyły aktualnych problemów z jakimi zmagają się współcześni ludzie. Każdy wracał umocniony i napełniony siłą, jaką daje wspólna modlitwa, z uśmiechem na twarzy i ufnością w sercu.

                                                                             Małgorzata Opoka

Poprzedni wpis
Pielgrzymująca Matka Boża z Szensztatu pragnie ratować rodziny
Następny wpis
40-lecie Sanktuarium Wierności i Rodzinne świętowanie

Podobne wpisy

Owoc wierności

Królowa Przymierza powołała z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej kolejne małżeństwa do przymierza miłości. Dnia 24 sierpnia 6 małżeństw – 5 z parafii Słupsk-Głobino i 1 z par. św. Wojciecha z Koszalina, z…
CZYTAJ WIĘCEJ