BŁOGOSŁAWIONY czas…

Rekolekcje to zawsze BŁOGOSŁAWIONY czas…

W dniach 14-17 lipca br. w Domu Ks. Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich odbyły się rekolekcje, które poprowadziła s. M. Damiana. Uczestniczyły w nich panie należące do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej diecezji legnickiej i archidiecezji wrocławskiej. Tematem przewodnim rekolekcji była: Wiara w Opatrzność Bożą.

Dość odważnie zabrzmiały skierowane do nas dwa pytania:
Jaka jest moja wiara?
I co daje mi Szensztat?

Zdałam sobie wtedy sprawę, że moja wiara staje się żywa dzięki przynależności do Szensztatu. Do tego miejsce, w którym odbyły się rekolekcje – czuję wyjątkowy sentyment. To tu w Ząbkowicach Śląskich, kilka lat wcześniej obudziło się moje serce w miłości ku Matce Trzykroć Przedziwnej. Mam wrażenie, jakby w tej maleńkiej rotundzie, sama Matka Boża wołała: „Weź to Dziecię, mojego Syna i idź odważnie w świat.” Rekolekcje utwierdziły mnie w tym, że to właściwa droga. Wspólnie spędzony czas i usłyszane świadectwa innych pokazały mi jak ważna jest wiara. Ile może pomóc człowiekowi w doświadczeniu i cierpieniu. Żywa wiara kieruje nasze siły nie ku ziemi ale ku Bogu a wtedy człowiek ma w sobie siłę, by nieść swój krzyż i widzieć w tym Boży plan.

Przypomniany przez s.M.Damianę przykład życia o. Józefa Kentenicha uczy mnie rozpoznawać w swoim życiu wolę Bożą i ufać do końca Bogu, by wszystkie swoje siły, radości, trudy, smutki kierować przez Maryję ku Bogu Ojcu. Przeszłość i przyszłość należą do Pana Boga a tylko teraźniejszość należy do nas. A kiedy człowiek może być w pełni szczęśliwy? Kiedy pełni wolę Ojca tu i teraz. Bo tylko dzięki wierze możemy być: „Tu i teraz – radośni, silni i ufni w Bogu!”

Monika R.

Foto: S. M. Damiana Czogała

Poprzedni wpis
Uroczystość zawarcia Przymierza Miłości w Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze
Następny wpis
Czym dla mnie było zawarcie przymierza miłości z Maryją?

Podobne wpisy

W połowie drogi

Wejście w nowennę to czas nasłuchiwania.👂 Jeśli Bóg mnie do niej zaprasza, to znaczy, że coś przygotował. Przychodzę, otwieram serducho ❤️ i rozglądam się po rzeczywistości… 👀 Nie mam jeszcze…
CZYTAJ WIĘCEJ

Bliskość. Zaufanie. Ale czasem też niezgoda na coś. Zmaganie. Dawanie sobie czasu, żeby do czegoś dojrzeć. Uczenie się tego Drugiego. Ćwiczenie szczerości w mówieniu o swoich emocjach, potrzebach, marzeniach… Tak…
CZYTAJ WIĘCEJ