DZIEŃ 7: EWANGELIZATORZY Z DUCHEM

ŚWIECA. PIEŚŃ. MODLITWA.

DZIEŃ 7: EWANGELIZATORZY Z DUCHEM

Wszyscy wiemy, że czasem wypełnienie zadania nie przynosi zadowolenia, jakiego byśmy pragnęli, owoce są znikome … Może się zdarzyć, że serce zmęczy się walką, ponieważ w końcu szuka samego siebie w karierowiczostwie spragnionym uznania, oklasków, premii, pozycji … tak Ewangelia, będąca najpiękniejszym orędziem, jaki świat ma do dyspozycji, zostaje pogrzebana pod wieloma usprawiedliwieniami. (EG 277) Choroby współczesnego świata oraz Kościoła nie powinny stanowić wymówki, by zmniejszyć nasze zaangażowanie i nasz zapał. Traktujmy je jako wyzwania, by wzrastać. … Nasza wiara wezwana jest, by dostrzec wino, w które może być przemieniona woda. (EG 84)

Dla podtrzymania żywego żaru misyjnego potrzebne jest głębokie zaufanie do Ducha Świętego … i dlatego powinniśmy wzywać Go nieustannie. On może uleczyć to wszystko, co nas osłabia w wypełnianiu zadania misyjnego. (EG 280)

Mamy pewność, że nie zatraci się żaden z uczynków spełnionych z miłości, nie zatraci się żadna ze szczerych trosk o innych, nie zatraci się żaden akt miłości względem Boga, nie zatraci się żadne ofiarne zmęczenie, nie zatraci się żadna bolesna cierpliwość. … Duch Święty działa, jak chce … my oddajemy samych siebie, nie zamierzając oglądać widocznych rezultatów. Wiemy tylko, że nasze oddanie się jest konieczne. … Idźmy naprzód, dajmy z siebie wszystko, ale pozwólmy, aby to On uczynił nasze wysiłki tak owocnymi, jak Jemu się podoba. (EG 279)

Refleksja:

Jak przeżywam swoje zadanie, swoją sytuację i służbę?

Jestem zmęczony? Dlaczego?

Co pomaga mi odnaleźć ponownie nowy zapał i radość?

Co chce Duch Święty w nas zdziałać? Jakie kroki musimy sami podjąć?

Modlitwa:

Panie, Ty wiesz jak trud codzienności i pozorna nieowocność pozbawia nas radości i siły. Ty widzisz także, co potrzebuje w nas oczyszczenia i gdzie pojawia sie niebezpieczeństwo rezygnacji i wycofania. Dlatego prosimy Cię: ześlij nam na nowo Ducha wiary i radości, aby On nas zachęcał i umacniał oraz spraw abyśmy wzrastali w oddaniu.

VENI SANCTE SPIRITUS – PRZYBĄDŹ, DUCHU ŚWIĘTY! Amen.

MODLIĆ SIĘ Z MARYJĄ

O Duchu Święty,

źródło pokoju i światłości, przyjdź mnie oświecić.

Jestem głodna – przyjdź mnie nakarmić.

Jestem spragniona – przyjdź mnie orzeźwić.

Jestem ślepa – pozwól abym przejrzała.

Jestem słaba – przyjdź mnie umocnić.

Jestem biedna – przyjdź mnie ubogacić.

Jestem nieoświecona – przyjdź i daj mi poznać Jezusa.

Przyjdź, mój Pocieszycielu!

Przyjdź, moja radości! Przyjdź, moja światłości!

Przyjdź, moja mocy! Przyjdź, Dawco pokoju!

Duchu Święty, powierzam się Tobie.

(św. s. Mariam – „Mała Arabka”)
Poprzedni wpis
Następny wpis

Podobne wpisy

Pełna ciepła dobroć serca          Por. J. Kentenich, Narzedzie w dłoniach Maryi, s. 132n © Copy right Hanna Grabowska …Pełna ciepła dobroć serca oraz szczera pomoc i służba, które ożywiają…
CZYTAJ WIĘCEJ