Szkolenie animatorów.

W minioną sobotę w bliskości Sanktuarium Wierności w auli Domu Prowincjalnego Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi odbyły się pierwsze „Warsztaty metodyczne dla animatorów rodzin”.

Wzięło w nich udział 17 par reprezentujących diecezje: warszawską, warszawsko-praską, bydgoską, grudziądzką i toruńską. Spotkanie podzielone zostało na trzy główne bloki tematyczne.

Pierwszy, trwający od rana do obiadu poprowadził ekspert – Agnieszka Rogalska, magister nauk o rodzinie i wykładowca na Wydziale Studiów o Rodzinie (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), działająca aktywnie m.in. w fundacji „Pomoc Rodzinie”. Był to solidny blok warsztatowy, na którym można było poznać dokładnie przebieg modelowego spotkania, sposoby jego prowadzenia, zaangażowania uczestników, techniki przekazu. Uczestnicy otrzymali wiele porad praktycznych, a także mogli uświadomić sobie, jak wiele radości może przynieść prowadzenie tego typu spotkań. Radości rekompensującej wysiłek włożony w przygotowanie spotkania i stres towarzyszący jego prowadzeniu.

Po obiedzie siostra Edyta Frankowska przedstawiła wykład poruszający założenia, idee i metody trzyletniej tzw. formacji wstępnej, a siostra Olga Szwałek przybliżyła uczestnikom cele i tematykę każdego roku formacji.

Na zakończenie ustalony został termin kolejnego warsztatu (dla diecezji warszawskiej i warszawsko-praskiej), na którym uczestnicy w praktyce zmierzą się z prowadzeniem wybranego spotkania i wykładu dla rodzin.

Małgorzata i Maciej Stanisławscy

 

 

 

Poprzedni wpis
Kongres Rodzin w Wiedniu.
Następny wpis
Nowenna przed Koronacją MTA w Kietrzu – styczeń.

Podobne wpisy

5. Dzień

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin     Apostolski Szensztacki Związek Rodzin Nowenna 9-17 maja 2020 5. Dzień Głoszenie z radością i przekonaniem «dobrej nowiny» o rodzinie   Do…
CZYTAJ WIĘCEJ