5. Dzień

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin    

Apostolski Szensztacki Związek Rodzin

Nowenna 9-17 maja 2020

5. Dzień

Głoszenie z radością i przekonaniem «dobrej nowiny» o rodzinie

 

Do zadań chrześcijan należy także głoszenie z radością i przekonaniem «dobrej nowiny» o rodzinie […], która odczuwa wielką potrzebę słuchania wciąż od nowa i rozumienia coraz głębiej słów autentycznych, objawiających jej własną tożsamość, jej wewnętrzne bogactwa, wagę jej posłannictwa w państwie ludzkim i w Państwie Bożym (Jan Paweł II, Familiaris consortio).

Święty Janie Pawle II wspieraj nas, abyśmy słowem i przykładem, z radością i przekonaniem świadczyli o pięknie życia małżeńskiego i rodzinnego, troszczyli się o rodzinę w różnych sytuacjach życiowych, a także w jej rozwoju duchowym.

Święty Janie Pawle II,

wstawiaj się za małżonkami i ich rodzinami,
aby były wspólnotami życia i miłości. Niech ich miłość umacniana łaską sakramentu małżeństwa będzie mocniejsza od wszelkich przeżywanych słabości i kryzysów.

Wstawiaj się za młodym pokoleniem, aby znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości.

Święty Janie Pawle II, strzeż nasze rodziny i pozwól im doświadczać w codziennym życiu „pięknej miłości”, w której obecna jest moc Chrystusa-Odkupiciela, człowieka i Zbawiciela świata. Amen.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Podobne wpisy

Dziś ostatni, dziewiąty dzień naszej nowenny. Jutro 11 czerwca – Boże Ciało i jednocześnie rocznica odejścia Gertrudy w ramiona Ojca. Tak w tym roku Pan Bóg zagrał datami. Czy do…
CZYTAJ WIĘCEJ
Menu