Koronacja w Rybniku Kłokocinie

Anioł powiedział do świętego Józefa: wstań, weź Dziecię i Jego Matkę…

W parafii św. Józefa w Rybniku Kłokocinie, powstały przed siedmiu laty, wśród starszych parafian dwa kręgi Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Swoją modlitwą i apostolską troską we współpracy z Ks. Proboszczem Krzysztofem Pysznym, szczególnie każdego 18-go dnia miesiąca, otaczali młode rodziny. Wkrótce powstały dwa kolejne kręgi, w większości złożone z młodych rodzin.

Dokładnie 19 listopada br., po dziewięciomiesięcznej nowennie, składającej się z modlitwy, wdzięczności, pogłębionego zaufania oraz oddania, czego też wyrazem są wkłady do kapitału łask Maryja otrzymała na kapliczkach cztery korony.

Uroczystość odbyła się w czasie wieczornej Mszy św. i mimo późnej pory i zmroku zgromadziła licznie rodziny z małymi dziećmi. Wspólnie dziękowaliśmy również za nowe życie, którym Pan Bóg obdarzył niektóre rodziny. Maria i Viktoria urodziły się już w czasie przybywania do ich rodzin Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu.

Prawie wszyscy pozwolili się zaprosić na wspólne świętowanie przy cieście i herbacie w salce parafialnej. Czterdzieści pięć osób w salce, to pobity rekord, cieszył się Ks. Proboszcz, który do końca spotkania towarzyszył naszemu świętowaniu.

Przesłaniem płynącym z filmu „Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej” rodziny zapaliły się duchem misyjnym i pragną zanieść Pielgrzymującą Matkę do kolejnych rodzin w parafii.

opr. S. M. Damiana Czogała

Poprzedni wpis
Przymierze miłości w Sanktuarium Matki Jedności.
Następny wpis
Koronacja w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy

Podobne wpisy

Szpadel

Szpadel Wiosna jest czasem dynamicznych zmian, jakie możemy zaobserwować w przyrodzie. Wszystko jest przyczajone, gotowe do tego, by zacząć od nowa swój osobisty cykl życia. Wiemy, że wiosną wszystko może…
CZYTAJ WIĘCEJ