Przymierze miłości w Sanktuarium Matki Jedności.

MPHC! Matka się o wszystko zatroszczy! Przymierze miłości w Sanktuarium Matki Jedności.

Nasza droga do Zabrza Rokitnicy prowadziła przez ośrodek młodzieżowy Niniwa w Kokotku, prowadzony przez Ojców Oblatów.

Od piątku do niedzieli, równolegle do grupy nauczycieli odbywało się nasze przygotowanie do oddania się MTA w przymierzu miłości. W piątek ksiądz wikary z Miedar wprowadził nas skierowanym w czasie Eucharystii słowem w temat przymierza zawieranego z Bogiem oraz oddania się Maryi. Kolejne kroki zostały ukazane w prezentacji s. M. Damiany przez przybliżenie historii pokolenia założycielskiego oraz prowadzenia drogami Bożej Opatrzności.
W warsztatach, każdy z uczestników skupienia został zachęcony do przygotowania osobistej modlitwy poświęcenia się Matce Trzykroć Przedziwnej. Po spacerze nad brzegiem jeziora i modlitwie różańcowej był czas na osobista pracę nad tekstem modlitwy poświęcenia. Braliśmy też udział we Mszy świętej, którą sprawował Ks. bp. Andrzej Iwanecki z Gliwic, który po Mszy świętej zatrzymał się na chwile z nami.

Wieczorem przed Najświętszym  Sakramentem mogliśmy oddać Chrystusowi kończący się dzień oraz nasze dobre zamiary i jutrzejszy, wyjątkowy dzień. Rano jeszcze kilka spraw organizacyjnych i po posiłku wyruszamy trzema samochodami do Sanktuarium, gdzie czekał na nas ks. Proboszcz Zbigniew Kocon z Katowic.

W wigilię dnia przymierza dziewięć osób, opiekunów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej, poświęciło się Matce Trzykroć  Przedziwnej, oddając się Jej w przymierzu miłości. Ufając w Jej prowadzenie, wierzymy, że Ona się w szczególny sposób wsławi i o wszystko zatroszczy. Mphc!

Poprzedni wpis
…tak jak Ty kroczyły przez życie
Następny wpis
Koronacja w Rybniku Kłokocinie

Podobne wpisy