Kręgi apostolatu w diecezji tarnowskiej

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu działa w diecezji tarnowskiej w 160 kręgach.

W parafii św. Małgorzaty, Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączuuczestniczyliśmy w dniu 18 czerwca w uroczystości nałożenia koron na kapliczki i ponowne włączenie się w koronację z dnia 8 września 2012 r. a tym samym w obranie Matki Trzykroć Przedziwnej na Królową Nowej Ewangelizacji Europy
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu działa tu od samego początku swojego rozwoju w Polsce czyli już prawie dwadzieścia lat. W parafii św. Małgorzaty Apostolat liczy 11 kapliczek, z czego trzy są w hospicjum i w Domu Opieki a w pozostałych Pielgrzymująca Matka nawiedza rodziny i osoby samotne. Po dziewięciomiesięcznym przygotowaniu nowe kręgi włączyły się w koronację.
W czasie uroczystości modliliśmy się słowami, które wyrażają nasze nastawienie i dążenia:
Korona jest wyrazem naszego pełnego wiary zaufania, że Maryja, Trzykroć Przedziwna Matka i Zwycięska Królowa z Szensztatu, wsławi się z Prasanktuarium jako Królowa Nowej Ewangelizacji Europy.
Przed aktem nałożenia koron ks. prałat dr Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii prosił Boga, aby przez Maryję wspomagał nas w codzienności: Niech idą śladami Jezusa i Maryi, niech służą Tobie  wypełniając przykazanie miłości, niech sobie wzajemnie spieszą z pomocą. Niech się wyrzekają samych siebie i nie szczędząc swoich sił, starają się o zbawienie braci. Niech przez pokorne życie na ziemi zasłużą na wywyższenie w niebie, gdzie Ty wieńczysz koroną chwały tych, którzy Tobie wiernie służą.

W niedzielę 19 czerwca br. grupa członków Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu uczestniczyła w Diecezjalnym Święcie Rodziny, który odbył się w Starym Sączu.
O godz. 11.00 przy Ołtarzu Papieskim rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza diecezji tarnowskiej Biskupa Andrzeja Jeża. W homilii podkreślił on, że małżonkowie potrafią przeżyć każde „jak”, jeśli mają wyraźną świadomość „po co”. – Jeśli są zjednoczeni, jeśli czują, że ich miłość jest większa od codziennych problemów, jeśli potrafią sobie nawzajem przebaczyć – mówił biskup.
Po Mszy św. nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych, występował zespół „Promyczki”. Mieliśmy także swój punkt informacyjny o Apostolacie.
Diecezjalne Święto Rodziny zakończyło w diecezji przeżywany w całym Kościele powszechnym Rok Rodziny. Z tej okazji Biskup Tarnowski podczas Mszy św. przekazał każdemu małżeństwu i rodzinie modlitewnik przygotowany w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.


Foto.
Pani Janina Polakiewicz
oraz Pan Dariusz Ptak

Poprzedni wpis
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu na wakacyjnym szlaku…
Następny wpis
„Wydadzą owoc nawet i w starości”

Podobne wpisy

Menu