Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu na wakacyjnym szlaku…

Spotkania Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu na wakacyjnym szlaku…

25 czerwiec 2022 r
Tradycyjnie, po raz czwarty do Sanktuarium MTA w Otwocku – Świdrze przyjechali pielgrzymi archidiecezji łódzkiej, z Pabianic. Do grupy dołączyli pielgrzymi z archidiecezji lubelskiej z Kraśnika i Urzędowa.
Tu i teraz,  jest dla nas właściwy czas, aby z ufnością pochylić przed znakami Bożej Opatrzności, które zawsze w Ruchu Szensztackim staraliśmy się odczytywać. Co Bóg chce nam dziś powiedzieć? – takie i podobne pytania zadawała sobie Sługa Boża Siostra Emilia Engel a także odnajdywała właściwe odpowiedzi. W czasie godzin spędzonych w „cieniu Sanktuarium” uczyliśmy się tego spoglądając na Jej osobę i misję.


01 lipca 2022
W parafii Bożego Ciała w Bytomiu Apostolat świętował w czasie uroczystej Mszy świętej mały jubileusz 10-lecia swojego istnienia i działalności w parafii. W siedmiu kręgach rodziny i osoby samotne ubogacają się spotkaniami z Pielgrzymującą Matką i modlą się za swoje rodziny i parafię. W program dzielenia się świadectwami i radością we wspólnocie Apostolatu włączył się Ksiądz Proboszcz Henryk Oleś, który zaszczycił nas obecnością przy ołtarzu Eucharystii i przy stole w czasie agapy.

02 lipca 2022
Członkowie kręgów z archidiecezji katowickiej oraz z diecezji sosnowieckiej około 80 osób uczestniczyli w dniu pielgrzymkowym przy Sanktuarium Matki Jedności w Zabrzu Rokitnicy. Razem z nami był ks. Krzysztof Sykulski z Rybnika-Kłokocina a także pielgrzymi z parafii rybnickich, z Suszca, Sosnowca, Sławkowa, z Dąbrowy Górniczej.
Wiara w Bożą Opatrzność oraz osoba i misja Czcigodnej Sługi Bożej Siostry M. Emilii Engelbyły tematem podjętym w tym spotkaniu i jak się okazało bardzo na czasie. W trudnym czasie po pandemii, w czasie, gdy czujemy się bezsilni wobec niesprawiedliwości spowodowanej wojną, losem uchodźców z Ukrainy oraz wobec wielu problemów naszych rodzin, stajemy w Sanktuarium i szukamy zadomowienia w Niepokalanym Sercu Maryi oraz u Jej Syna. Tej drogi uczy nas s.M.Emilia.
Przykład o ośle, który znalazł się w studni, bez wyjścia i podjęcie przez niego współpracy pokazuje nam naszą rolę: Ufać bezgranicznie i starać się angażować w ewangelizację, aby wielu ludzie doprowadzić do Jezusa i Maryi.

03 lipca 2022
Pielgrzymi z archidiecezji katowickiej, gliwickiej, sosnowieckiej a także bielsko-żywieckiej około 30 osób spędziło niedzielne popołudnie w „cieniu Sanktuarium”. Było to radosne spotkanie, ze śpiewem pieśni maryjnych, góralskich i dzieleniem się życiem. Rozpoczęliśmy Eucharystią, którą odprawiał w Sanktuarium ojciec Romuald. Jeszcze raz pochyliliśmy się nad tematem Bożej Opatrzności oraz osobą i misją siostry M.Emilii Engel poprzez obejrzany film oraz treść impulsu.

Zdjęcia S.M.Damiana Czogała

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kręgi apostolatu w diecezji tarnowskiej

Podobne wpisy

Przymierze z Maryją zobowiązuje Por. J. Kentenich, Narzędzie w dłoniach Maryi, s. 212n © Copy right Hanna Grabowska W pewnym liście z dnia 22 maja 1916 roku napisano: „Istotnym zadaniem…
CZYTAJ WIĘCEJ
Menu