KRÓLOWA POJEDNANIA w Kietrzu

KORONACJA MTA w Kietrzu na KRÓLOWĄ POJEDNANIA – zaproszenie do duchowego wypracowania korony 

Przyszły rok zapowiada się w Kietrzu wyjątkowo. Będą kolejne (już trzecie) obchody Dnia Dziadków i Osób Starszych – znów współorganizowane przez pallotynów z Kietrza i Ruch Szensztacki (w niedzielę 23 lipca 2023), a także 90 lat od poświęcenia kaplicy MTA, które miało miejsce 24 września 1933r. Ksiądz Janusz Rempalski SAC (proboszcz z Kietrza) poczynił starania, aby zdobyć spore dofinansowanie i gruntownie zrewitalizować teren wokół kietrzańskiej kaplicy MTA – odrestaurować ruiny pałacu von Gashinów i stworzyć Park Pojednania polsko-niemiecko-czeskiego im. bł. Ryszarda Henkesa oraz drogę z rozważaniami (jak sam podkreślił: „na wzór tej w Winowie”). Będzie to nie tyle Droga Małżeńska, co Droga Pojednania. Poprosił nas (czyli Ruch Szensztacki) o przygotowanie takiej drogi. Została już przygotowana (napisana) i czeka na dalszą realizację.    

Rocznica poświęcenia kaplicy MTA i powstanie Drogi Pojednania to wielka okazja do dziękczynienia i uczczenia obecności naszej Maryi Matki Trzykroć Przedziwnej w kaplicy w Kietrzu poprzez ukoronowanie Jej na Królową Pojednania. Ojciec Arkadiusz jako nasz krajowy duszpasterz zaakceptował tę propozycję, ale, co podkreślił, najpierw trzeba podjąć to dzieło duchowo. Począwszy od 24 października tego roku do czerwca 2023, czyli przez 9 kolejnych miesięcy, zapraszamy gorąco do odprawienia Nowenny Koronacyjnej wszystkich ludzi Szensztatu otwartych na tę duchową inicjatywę. 

Niech Maryja z kietrzańskiej kaplicy zaprasza nas do wspólnego zaangażowania, uczy otwartości i pojednania. OGROMNA WDZIĘCZNOŚĆ DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY OTOCZYLI OPIEKĄ KIETRZAŃSKĄ KAPLICĘ MTA PRZEZ TE 90 LAT. Dzięki nim żyje i obdarza łaskami.   

W Przymierzu jestem dla Ciebie!

Pozdrawiam gorąco, 

Renata Kleszcz-Szczyrba (Liga Rodzin)

Poprzedni wpis
Formacja opiekunów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej Szensztatu
Następny wpis

Podobne wpisy