Królowo, oddani Tobie, możemy z ufnością patrzeć w przyszłość!

Królowo, oddani Tobie, możemy z ufnością patrzeć w przyszłość!

W parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Jaryszowie, d. opolska 16 sierpnia br. w czasie parafialnego odpustu, na południowym nabożeństwie odbyło się nałożenie koron na kapliczki MTA, które wędrują w parafii. Nałożenia koron dokonał ojciec Romuald Kszuk – Krajowy Moderator Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej wraz z Ks. Prob. Krystianem Krawcem. Obecne były też siostry: s. M. Sylwia, parafianka oraz s. M. Damiana. Modlitwę zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwem. Maryjo, jesteś naszą Królową, otaczaj nas swoją opieką, wsław się!

W Dniu Przymierza 18–go sierpnia br.  w kościele św. Antoniego w Siemianowicach odbyła się Msza św. z uroczystością  koronacji Matki Trzykroć Przedziwnej na Królową nowej Ewangelizacji Europy. Nałożenia koron dokonał ojciec Romuald Kszuk wraz z Ks. Michałem Kowalskim – wikariuszem. Modliła się z nami Siostra M. Damiana, opiekunka, moderatorki okręgu południowego oraz wiele osób z kręgów przybyłych na Eucharystię. Chylimy czoło przed Wielkim Majestatem Boga, dając to świadectwo, doświadczając jaką piękną drogą doszłaś Matko Trzykroć Przedziwna z Szensztatu do parafii św. Antoniego i św. Krzyża w naszym mieście. Pierwotnie koronacja miła odbyć się w parafii św. Krzyża, ale Maryja chciała połączyć nas w miłości. Wzruszający moment poświecenia i nałożenia dziewięciu koron na kapliczki odbił się echem w sercach wszystkich obecnych. Czuliśmy, że cały Dwór Niebieski towarzyszył nam. Królowa zajaśniała blaskiem Słońca, którym jest Jej Syn, a wszyscy oddychali zapachem rajskim, który rozlał się na cały kościół. Radość ogarnęła nasze serca, a błogosławieństwo dotknęło każdego spragnionego pokoju. Przyniesiona stągiew – symbol kapitału łask, wypełniała woda naszych uczynków, naszej nadziei i wiary. Maryjo, oddani Tobie całkowicie, możemy z ufnością patrzeć w jutro. Dziękujemy Ci Mateńko! Nic bez Ciebie i nic bez nas. Bądź zawsze z nami!

22 sierpnia br. w święto Maryi Królowej w Zabrzu Rokitnicy odbyło się spotkanie opiekunów Apostolatu  diecezji gliwickiej. Dziękujemy Ojcu Arkadiuszowi za sprawowanie Eucharystii oraz pouczającą homilię. W obecnej sytuacji pragniemy odczytywać prowadzenie Opatrzności Bożej i wraz z Maryją iść tą drogą.

Redakcja i zdjęcia – s. M. Damiana Czogała

Poprzedni wpis
Odpust przy Sanktuarium w Otwocku
Następny wpis
20 lecie Sanktuarium w Rokitnicy

Podobne wpisy