Królowa Godności Kobiet

Królowa Godności Kobiet

Trudno opowiedzieć słowami to, co wydarzyło się w miniony weekend. Matka Boża otrzymała koronę jako Królowa Godności Kobiet i rozpoczęła swe królowanie. Inicjatywa koronacji powstała we wspólnocie Ligi Kobiet i została podjęta przez wszystkie kobiece wspólnoty Ruchu Szensztackiego w Polsce. I choć przed rokiem pandemia pokrzyzowała nasze plany związane ze 100-leciem przymierza miłości pierwszych kobiet to dziś wiemy, że Pan Bóg sam wybrał i miejsce i czas i wszystko przepięknie zaplanował.
Jako wspólnoty kobiece chcemy pracować na rzecz kobiet w naszych miejscach zamieszkania, pracy i działania, w ramach wspólnot, do których należymy i według stanu życia, do jakiego Bóg nas powołał. Jesteśmy umówione za rok, by świętując rocznicę Koronacji i podzielić się doświadczeniem życia.
A dziś składamy Bogu i Jego Matce wielkie podziękowania za ten niezwykły i czas przygotowań i świętowania, za wspólnotę modlitwy i radość, która była naszym udziałem.
Niech Królowa Godności Kobiet prowadzi nas przez życie!

Violetta

Poprzedni wpis
Adwentowe skupienie przy Sanktuarium Wierności
Następny wpis

Podobne wpisy

9. Dzień

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin     Apostolski Szensztacki Związek Rodzin Nowenna 9-17 maja 2020 9. Dzień Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Otwórzcie, otwórzcie na…
CZYTAJ WIĘCEJ

Przymierze z Maryją zobowiązuje Por. J. Kentenich, Narzędzie w dłoniach Maryi, s. 212n © Copy right Hanna Grabowska W pewnym liście z dnia 22 maja 1916 roku napisano: „Istotnym zadaniem…
CZYTAJ WIĘCEJ
Menu