MODLITWA DUSZPASTERZA RUCHU SZENSZTACKIEGO

MODLITWA DUSZPASTERZA RUCHU SZENSZTACKIEGO

Msza św. pod przewodnictwem duszpasterza Ruchu Szensztackiego„Jasnogórska Pani, trwa przy Tobie jak co roku, w wigilię Niedzieli Laetare, Rodzina Szensztacka, dziś fizycznie oddalona, ale duchowo zjednoczona z Tobą” – mówił o. Arkadiusz Sosna, krajowy duszpasterz Ruchu Szensztackiego, który przewodniczył Mszy św. i modlitwie Apelu Jasnogórskiego w sobotę, 21 marca na Jasnej Górze.
Ze względu na panującą w Polsce i na świecie epidemię koronawirusa zaplanowane na 21 marca czuwanie Ruchu Szensztackiego na Jasnej Górze zostało przeniesione na październik 2020 roku. Duszpasterz powierzył Matce Bożej nieobecnych w Sanktuarium członków wspólnoty.
„Zwykle, kiedy odprawiałem z tego miejsca Eucharystię, to większość ludzi stała, tylko niektórzy mogli usiąść. Wyjątkowa to chwila i sytuacja, ale wielu łączy się z nami poprzez media w intencji o szybkie ustanie epidemii. Prośmy dobrego Boga, by cząstka tej naszej modlitwy zanoszona tu, w Kaplicy u Matki Bożej, mogła być wsparciem i Bożym zmiłowaniem” – mówił w homilii duszpasterz.
Szensztat to katolicka wspólnota międzynarodowa obecna na wszystkich kontynentach, zrzeszająca zarówno osoby duchowne, jak i świeckie o przeróżnych powołaniach. Jej misją jest łączenie wiary z życiem codziennym, w szczególności poprzez głęboką miłość do Maryi.
Krajowy duszpasterz Ruchu Szensztackiego przewodniczył także modlitwie apelowej. „Maryjo – wołał – Jesteśmy w Twoim domu i prosimy Cię usilnie, pomóż nam zrozumieć ten czas, nasze niepokoje, bezradność. Natchnij nas ufnością, że Bóg przekazuje męstwo i bliskość”.
Pielgrzymka Ruchu Szensztackiego przeniesiona została na 24 października 2020. Programu odnaleźć można na stronie szensztat.pl.
an / Radio Jasna Góra
Poprzedni wpis
PRZYMIERZE MIŁOŚCI W CZASACH KORONAWIRUSA
Następny wpis
Komunikat

Podobne wpisy

SKUPIENIE WIELKOPOSTNE

  SKUPIENIE WIELKOPOSTNE Ruchu Szensztackiego    Parafia pw. św. Marii Magdaleny Wodzisław Śląski – Radlin II 13 marca 2021 r.(Sobota) W programie: 11.00  –  Przywitanie uczestników skupienia            –  ks. prob.…
CZYTAJ WIĘCEJ

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin Apostolski Szensztacki Związek Rodzin Nowenna 9-17 maja 2020 Opracowanie: Teresa i Kazimierz Szczęśni Kurs 2 – Miłość Wieczernika Święty Jan Paweł II szczególną…
CZYTAJ WIĘCEJ
Menu