Modlitwa zawierzenia – Jasna Góra 2020

Modlitwa zawierzenia – Jasna Góra 2020

Kochana Matko Boża, Królowo Polski, Matko Trzykroć Przedziwna i Zwycięska Królowo z Szensztatu.

W dniu 8 sierpnia tego roku Szensztacka Liga Kobiet w wielu krajach świata w swoich Domowych Sanktuariach ukoronowała Ciebie na Królową Kobiet Całego Świata.

Dzisiaj, tutaj u Twoich stóp chcemy przede wszystkim zawierzyć polskie kobiety. Pragniemy, abyś Ty była naszą Królową, wzorem do naśladowania, Wychowawczynią, a także Władczynią, która z miłością pochyla się nad potrzebami swoich poddanych. Potrzebujemy Twoich rządów, by nie rządził nami świat. Potrzebujemy Twoich dobrych rad i przykładu życia, by nie wkradała się w nasze życie, w życie kobiet, obojętność na potrzeby innych. Potrzebujemy Twoich matczynych napomnień, by iść za dobrem i nie ulegać presji płytkich pragnień i grzesznych przyzwyczajeń. Ty Maryjo, nasza Królowo, znasz realia życia kobiet oddających swoje siły rodzinie, znasz poświęcenie kobiet konsekrowanych, kobiet posługujących w szpitalach, oddanych wychowaniu młodego pokolenia. Ty znasz wielkość kobiecego geniuszu, ale także wielkość kobiecego cierpienia z powodu braku potomstwa. Znasz  strach kobiet doświadczających psychicznej i fizycznej przemocy w rodzinie. Znasz także kobiety, które żyją zaprzeczając swojemu kobiecemu powołaniu i człowieczeństwu, kobiety, którymi kieruje chęć zysku, egoizm i manipulacja innymi. Przynosimy Ci cały kobiecy świat, tak różnorodny, o który wciąż toczy walkę dobro ze złem. Bądź Królową tego świata kobiet, całego świata, jakim żyją współczesne kobiety na całym globie ziemskim. Zawierzamy Ci ich potrzeby, pragnienia, ich troski i radości, dążenia do dobra i zmaganie ze złem.

Maryjo, zawierzamy Ci naszą Ojczyznę i błagamy o Twoją pomoc w trosce o każde nienarodzone dziecko, w trosce o każdego człowieka dotkniętego epidemią koronawirusa, każdego starszego, ułomnego, słabego i opuszczonego, każdego, który potrzebuje kobiecej troski, serca i służby.

Zawierzamy także wszystkie wspólnoty kobiece w Ruchu Szensztackim, zwłaszcza w Polsce. Prowadź nas, jako Królowa, drogami naśladowania Ciebie, byśmy mężnie, godnie i z prostotą niosły miłość, radość i pokój do ludzkich serc. Prosimy, Ty sama przejdź w nas przez nasze czasy i otwieraj ludzkie serca dla Chrystusa.
O Pani moja….

Poprzedni wpis
Tu i teraz… Pan Bóg działa po przez swoją Opatrzność.
Następny wpis
„ECCE  AGNUS  DEI”

Podobne wpisy