Echa ze świętowania 105-lecia zawarcia przymierza miłości z MTA przez Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu

Bez kategorii

Echa ze świętowania 105-lecia zawarcia przymierza miłości z MTA przez Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu

18 października 2019 roku mija 105 rocznica zawarcia przez Sługę Bożego ojca Józefa Kentenicha oraz  grupkę sodalisów przymierza miłości z Matką Trzykroć Przedziwną, które dokonało się w małej kapliczce w Szensztacie. Na wielu miejscach, w naszych Centrach szensztackich, w wielu parafiach pamiętaliśmy o tym znaczącym wydarzeniu.
 • W Suszcu, w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, archidiecezja katowicka Maryja odwiedza rodziny w 26 kręgac
  Świętowanie 18-go października br. rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, którą poprowadziła młodzież, modląc się w różnych językach. Mszę Świętą sprawowało czterech kapłanów, ks. Michał odprawiał: za rodziny i osoby samotne, które odwiedza Pielgrzymująca Matka Boża oraz o dar szensztackiego Sanktuarium dla Archidiecezji Katowickiej. Ks. proboszcz Dariusz Grodoń modlił się o beatyfikację Założyciela, ojca Józefa Kentenicha.
  Na Mszy św. był poczet sztandarowy z nowym sztandarem Apostolatu. Po zakończonej uroczystej Eucharystii, jak co miesiąc, przeszliśmy do ‘Ogrodu Maryi’, gdzie przed wizerunkiem Matki Trzykroć Przedziwnej odnowiliśmy zawarte przed laty Przymierze Miłości. Po udzielonym nam przez ks. proboszcza błogosławieństwie kontynuowaliśmy dalsze świętowanie w salkach parafialnych. W agapie przy kawie i cieście uczestniczyło ponad 50 osób. Pan Marek uświetnił nasze spotkanie grą na akordeonie, a zebrani mogli sławić Maryję pięknymi pieśniami. Cieszyliśmy się także tym, że na tą uroczystość przybyli czciciele Matki Trzykroć Przedziwnej z sąsiednich parafii: Starej Wsi, Czarkowa, Kryr i Rudziczki. W miłej i radosnej atmosferze spędziliśmy ten piękny październikowy wieczór.

 • W Nowym Sączu, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, diecezja tarnowska – prowadzonej przez Ojców Jezuitów Proboszcz Bogdan Długosz oraz Ks. opiekun o. Wiesław Krupiński na uroczystej Mszy świętej nałożyli korony na 21 kapliczkach, w których Pielgrzymująca Matka odwiedza rodziny i osoby samotne. W ten sposób kolejne kręgi włączyły się w koronacje z 8 września 2012 r. i obrały Maryję na Królową nowej Ewangelizacji Europy.

 

 

 • Parafianie, a szczególnie członkowie kręgów parafii Matki Bożej Wspomożycielki
  Wiernych ze Swarzędza, archidiecezja poznańska
  uczcili rocznice założenia Szensztatu pielgrzymką do szensztackiego Sanktuarium w Bydgoszczy. Grupa 45 osób wraz z Ks. proboszczem Szymonem Lisowskim przybyła do Sanktuarium Zawierzenia.
  Powitała nas S. M. Inga, która zaznajomiła pielgrzymów z historią tego miejsca.

  Przez impuls oraz krótki film S.M. Damiana przybliżyła nam postać Założyciela ruchu Szensztackiego oraz Jego dziecięce zawierzenie Matce Bożej od najmłodszych lat. Kierowanie się głęboką wiarą w bożą Opatrzność stało się dla niego perspektywą, przez którą spoglądał na wszystkie wydarzenia swojego życia.
  Po odprawionej Eucharystii w Sanktuarium spotkaliśmy się kolejny raz w auli na dyskusji i dzieleniu się świadectwami. Wielka wdzięczność wydobywała się z dzielenia się tym, co Matka Trzykroć Przedziwna czyni w naszych rodzinnych: zaprasza nas do wspólnej modlitwy rodzinnej, której nie odmawiają rodzicom nawet dorosłe dzieci ale tworzą ją, poprzez wplatanie w rodzinną modlitwę swoich intencji.
  W pielgrzymkowym dniu było też wiele czasu na modlitwę, na spotkania i rozmowy z innymi a także na spacer po świeżym powietrzu.
Echa zebrała S. M .Damiana
Poprzedni wpis
Krajowe spotkanie Koordynatorów i opiekunów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu
Następny wpis
„Bądź sobą! W swojej najlepszej wersji!” J. K.

Podobne wpisy

W stronę nieba… Od kilku miesięcy mamy już polską wersję modlitw naszego Ojca i Założyciela W stronę nieba – długo oczekiwaną i wymodloną przez Rodzinę Szensztacką w Polsce. Można powiedzieć,…
CZYTAJ WIĘCEJ
Menu