Nowenna przed Koronacją MTA w Kietrzu – maj.

Ósmy miesiąc nowenny przed koronacją obrazu MTA w Kietrzu na Królową Pojednania

 

Droga Rodzino Szensztacka w Polsce.

Dnia 24 maja rozpoczynamy 8. miesiąc Nowenny przed koronacją obrazu MTA w Kietrzu na Królową Pojednania. Korona Maryi w minionym miesiącu była z rodzinami i w rodzinach. To był rodzinny miesiąc.

Korona Królowej Pojednania była wymadlana podczas Europejskiego Kongresu Rodzin Szensztackich w Wiedniu. Dotarła tam dzięki Państwu Reginie i Alojzemu Strzedułom z rodzin szensztackich diecezji opolskiej. Wiele rodzin potrzebuje dziś pojednania i jedności; konflikty międzypokoleniowe, brak czasu na bycie razem we wspólnocie domowej, tocząca się wojna a w jej tle kryzys ekonomiczny, związana z tym niepewność o przyszłość rodzin, konieczność emigracji bytowej i zarobkowej to ważne znaki czasu. Maryjo, Królowo Pojednania pomóż rodzinom wszystko pogodzić. Nasza Matka Trzykroć Przedziwna i Zwycięska Królowa z Szensztatu oczekuje naszego duchowego zaangażowania w pojednanie w różnych jego wymiarach. Wplećmy w koronę wszystko to, co wypełnia zatroskane serca rodzin w Polsce i Europie w tym trudnym czasie.

Po powrocie z Wiednia korona peregrynowała w rodzinach diecezji opolskiej – w parafiach w Pietrowicach Wielkich i Pawłowie położonych niedaleko Kietrza. Była także wymadlana podczas nocnego czuwania u Sióstr Zawierzanek w Gródczankach. Pielgrzymowała także wraz z rodzinami i Siostrami szensztackimi z Opola (z kościoła św. Sebastiana) do Sanktuarium MTA w Winowie w corocznej pielgrzymce pieszej rozpoczynającej maryjny miesiąc maj. W majowym Dniu Przymierza zawitała też ponownie do Pań Szensztatu w Sanktuarium MTA w Zabrzu Rokitnicy, gdzie trwają przygotowania do rodzinnego festynu.

Zatem w miesiącu maju Korona Królowej Pojednania była i jest blisko rodzin – Maryja w tej koronie przyjmuje wszystkie radości i cierpienia, próby i zmagania, zwykłą codzienność każdej polskiej i europejskiej rodziny. Maryja zaprasza wszystkich na koronację – cała naszą piękną szensztacką rodzinę. Ukazały się już zaproszenia; jedno z nich, złożone na ręce o. Przemysława Skąpskiego ISchP – Krajowego Duszpasterza Ruchu – zaprasza cały polski Szensztat na tę uroczystość.

W 8 miesiącu Nowenny Koronacyjnej powierzajmy wszystkie rodziny i nas samych prowadzeniu Bożej Opatrzności. Zawierzmy Jej bezgranicznie („in blanco”) własną rodzinę i siebie. Niech każdy poranek będzie pełen ufności i nadziei.

Królowo Pojednania – niesiemy Ci koronę!

Nowenna Koronacyjna – Miesiąc ósmy (24 maja)

Myśl przewodnia

„By wszystkie umysły zjednoczyły się w prawdzie, a wszystkie serca w miłości”
(myśl z obrazka prymicyjnego o. Józefa Kentenicha)

Krótkie rozważanie o. Kentenicha

„Co to znaczy wystawić Matce Bożej pełnomocnictwo in blanco? Weźmy dla porównania pojęcie „czeku in blanco” wzięte z życia gospodarczego: piszę moje nazwisko u dołu niewypełnionego czeku. Ten, komu daje ten czek, może wstawić kwotę jaką chce, a ja zgadzam się na to. Dla nas znaczy to, że mówimy Matce Bożej: Oto z góry zgadzam się na to, że możesz czynić ze mną, co tylko chcesz. (…) Nie wiemy wprawdzie, co się zdarzy, ale z góry mówimy z serca nasze tak” (Kentenich, 2019, s.244-245)

Impuls: Czy jestem gotów każdego poranka podpisać czek „in blanco” na dany dzień?

Modlitwa koronacyjna:

Maryjo, Królowo Pojednania!
Oddajemy się Tobie. Wyproś nam dar głębokiego pojednania z Bogiem i ludźmi.
Matko, niesiemy Ci koronę!
Wspieraj nas w drodze do dobrego poznania siebie i życia w wewnętrznej prawdzie.
Pragniemy żyć wiarą w Opatrzność Bożą w służbie Kościołowi i światu
jako Twoje oddane narzędzia.
Amen.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego o. Józefa Kentenicha

Boże nasz Ojcze,
Ty w Ojcu Kentenichu dałeś nam, napełnionego ogniem Ducha Świętego, Ojca i proroka, świadka i głosiciela Twojego posłannictwa w naszych czasach.
Prosimy Cię, daj i nam cząstkę jego założycielskiego ducha. Spraw, aby jego charyzmat był w nas tak żywy, abyśmy jego mocą mogli kształtować przyszłość Kościoła i społeczeństwa. Niech jego pragnienie odnowienia świata stanie się naszym pragnieniem. Daj, abyśmy mocą przymierza miłości budowali nowy świat, w którym ludzie tworzą kulturę przymierza, wszędzie tam, gdzie żyją i działają.
Przedwieczny Ojcze, prosimy Cię, by Kościół włączył ojca Kentenicha w poczet świętych. Otwieraj dla niego i jego posłannictwa drzwi i serca wielu ludzi, aby mógł im wskazać drogę do Ciebie, który jesteś Pełnią życia.
Prosimy Cię o to w łączności z Maryją, naszą Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Z ufnym pozdrowieniem,
Renata Kleszcz-Szczyrba

 

Poprzedni wpis
Akademia Rodziny – Zapisy.
Następny wpis
XXXII rocznica poświęcenia sanktuarium na Górze Chełmskiej i pielgrzymki członków kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

Podobne wpisy