Pierwsza pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej do Sanktuarium MTA

Pierwsza pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej do Sanktuarium MTA

25 maja br. niewielka grupa pielgrzymów, Opiekunów kręgów Pielgrzymującej Matki Bożej z Pabianic, Kurowic oraz Woli Rakowe przyjechała na rewizytę do Sanktuarium Trzykroć Przedziwnej Matki Zwycięskiej Królowej z Szensztatu w Otwocku.
Pielgrzymi zaskoczeni pięknem naszego Sanktuarium oraz całego obejścia poczuli się u Matki Bożej, jak u siebie w domu. Łaska zadomowienia zadziałała – na płaszczyźnie naturalnej ale i nadprzyrodzonej.
Oto świadectwo Pani Markity, które otrzymałam kilka dni po odwiedzinach w Sanktuarium. Ufam, że komuś pomoże odszukać jego osobistą drogę do Pielgrzymującej Matki oraz do jej Sanktuarium, gdzie Maryja czeka na swoje dzieci.

Matka Boża Trzykroć Przedziwna z Szensztatu.
Pewnego razu byłam na Mszy św. w parafii św. Józefa w Łodzi na Rudzie. Moją uwagę przykuła kobieta, która siedziała przede mną, przy której stała na ławce małakapliczka z pięknym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem na ręku. Pomyślałam sobie- jaka Maryja jest piękna na tym obrazie. Nie znam tego wizerunku.
Za jakiś czas na jednym ze spotkań katechetycznych na Rudzie – zobaczyłam, że katechetki wymieniają się między sobą tą kapliczką. Zapytałam – co to za obraz – nie znam go?
I usłyszałam krótką odpowiedź – jest to obraz Matki Trzykroć Przedziwnej, w tejkapliczce odwiedza rodziny w parafii. Zapytałam czy mogłabym i ja zabrać kapliczkę do siebie, ale okazało się, że nie. Każda kapliczka jest przypisana do konkretnych rodzin i raz w miesiącu odwiedza swój krąg…
Tęsknota za Pielgrzymującą Matką z Szensztatu
Mniej więcej, pół roku po tamtym wydarzeniu,byłamna porannej mszy św.w naszej parafii. Było we mnie dużo smutku, rezygnacji. I nagle podczas modlitwy kiedy przyjęłam Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – ktoś mi coś podaje. Otworzyłam oczy i zobaczyłam kapliczkę z Matką Bożą z Szensztatu. Poczułam się bardzo szczęśliwa. Mocno Ją przytuliłami oddałam Jej wszystkie moje troski.
Po Komunii
św. oddałam Maryję Małgosi – bo to ona włożyła Ją w moje ręce ale po mszy św. zaczekałam na nią, żeby porozmawiać o kapliczce. Okazało się, że w naszej parafii działa już jeden krąg. Ponieważ Małgosia zauważyła, że jestem w kiepskim stanie ducha poprosiła swoją grupę, żeby dali mi Maryję w Pielgrzymującym Sanktuarium na dwa dni do mojego domu. Zgodzili się (jestem im bardzo wdzięczna), i tak oto 11 i 12 listopada Matka Boża z Szensztatu zawitała do mojego domu a wraz z Nią poznałam ludzi z wszystkich kręgów z Pabianic.

Jak najtrafniej opisać działanie Matki Bożej z Szensztatu?– Błyskawiczne działanie
W krótkim czasie dokonała wielu zmian w moim życiu. Najpierw przemeblowała mi pokój – i pozbierała mój krzyż i święte obrazy w jedno miejsce. Powstała nowa półeczka i miałam wrażenie,że wreszcie wszystko zaczyna być na właściwym miejscu. Następnie otworzyła moje mieszkanie na ludzi. Od kiedy się przeprowadziłam z dużego mieszkania do małego – przestałam zapraszać do siebie znajomych, bo miałam wrażenie, że nikt do tego metrażu już więcej się nie zmieści.Doświadczyłam, podczas modlitwy różańcowej, takiego silnego macierzyństwa Maryi – jakby wzięła mnie na kolana Mama i powiedziała – już dobrze, nie bój się „Jestem z Tobą”.
Wtedy postanowiłam założyć ‘własny’ krąg. Poznałam s. Damianę z Otwocka, która opiekuje się działalnością Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu w tej części Polski. Dowiedziałam się co mam zrobić, żeby założyć krąg i 6 grudnia 2018 r. dostałam 3 kapliczki z misją założenia trzech kręgów. Udało się. Obecnie w Pabianicach działa w czterech parafiach 10 kręgów Pielgrzymującej Matki Bożej.
Przyjmujemy Maryję co miesiąc przez trzy dni.Jesttoszczególny czas dla rodziny. Wiemy, że mamy wyjątkowego Gościa. Staramy się wtedy wyciszyć, odmówić wspólnie różaniec, porozmawiać z Maryją i z bliskimi. A Ona – jak najlepsza Matka, po cichutku pomaga nam zmieniać nasze życie na takie, którego pragniemy i które podoba się Panu Bogu.
Życzę każdemu, żeby doświadczył Jej niesamowitego działania.

Zebrała S.M.Damiana Czogała

Poprzedni wpis
Maryja, Królową Nowej Ewangelizacji Europy
Następny wpis
Rocznica poświęcenia Sanktuarium Przymierza

Podobne wpisy

Rekolekcje Związku Rodzin

Bez kategorii
W dniach 5.08. – 10.08.2019 odbędą się na Górze Świętej Anny rekolekcje zorganizowane dla wszystkich rodzin należących do Związku Rodzin w Polsce. Będzie to już czwarte wspólne spotkanie całej wspólnoty…
CZYTAJ WIĘCEJ

Matka Boża jako wzór narzędzia w dziedzinie szukania woli Bożej Por. J. Kentenich, Narzędzie w dłoniach Maryi, s.83 n © Copy right Hanna Grabowska … Nie może nas to dziwić,…
CZYTAJ WIĘCEJ