…tak jak Ty kroczyły przez życie

Modlitwa wstępna w każdym miesiącu

Kochana Trzykroć Przedziwna Matko i Zwycięska Królowo z Szensztatu, w łączności z wszystkimi kobietami na całym świecie pragniemy przygotować się na świętowanie Jubileuszu 2020.

Z radością w sercu stajemy przed Tobą dziękując za wszystko, czego dokonałaś przez sanktuarium , przez naszego Ojca i Założyciela i przez każdą z kobiet w minionym stuleciu. Dziękujemy za nasze osobiste, błogosławione i niepowtarzalne powołanie do Szensztatu. Dziękujemy za nasze apostolskie posłannictwo. Za Ojcem Kentenichem każda z nas dzisiaj na nowo powtarza:

„Bądź sobą! W swojej najlepszej wersji!” J.K.

Prosimy Cię, pomóż nam w tym niespokojnym czasie, na nowo odkryć piękno i wartość naszej kobiecości, żyć nią autentycznie i po chrześcijańsku. Wskaż nam drogi, jak w dzisiejszym świecie „być Maryją”: w naszym miejscu pracy, w naszej rodzinie, w gronie przyjaciół, w naszej parafii, sąsiedztwie i w dobrych i złych dniach. Wskaż nam, Królowo, gdzie nasz wkład dla Ciebie dzisiaj będzie najbardziej użyteczny. Jesteśmy gotowe i chcemy dzisiaj odważyć się z Tobą rozpocząć na nowo, tu i teraz.

Chwila ciszy na osobistą refleksję

Duchu Święty, Ty jesteś duszą mojej duszy. Adoruję Cię w najgłębszej pokorze. Oświeć mnie i wzmocnij, prowadź mnie, bądź moją pociechą. Odsłoń mi Twoje zamiary wobec mnie, o ile to odpowiada odwiecznym planom Boga Ojca. Daj mi rozpoznać, czego ode mnie żąda odwieczna miłość. Daj mi poznać, co mam czynić, daj mi poznać, co mam wycierpieć. Ukaż mi, jakie krzyże mam w cichości i pokorze przyjąć i znosić cierpliwie. O, Duchu Święty, pozwól mi rozpoznać Twoją wolę i wolę Ojca, ponieważ pragnę, by całe moje dalsze życie było trwałym, nieustannym potwierdzeniem wszystkich życzeń i pragnień najlepszego Ojca w niebie. Amen.

Grudzień 2019 –

…tak jak Ty kroczyły przez życie

„Kochana Matko Boża, C. wybrała swój własny obraz. Kim zatem chciałaby być? Twoim odbiciem!

(…) Ukochana Trzykroć Przedziwna Matko i Zwycięska Królowo z Szensztatu! Ty wiesz lepiej niż my, jak dzisiaj wszędzie godność kobiety zostaje zabrudzona. Ty wiesz lepiej niż my, że dzisiaj ideał kobiety prawie wcale nie jest poznany i rozpoznany.

(..) C. chce więc zawsze przez swój sposób bycia odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda współczesna katolicka kobieta. I nie chce być odbiciem Matki Bożej tylko dla siebie samej, nie, wyraża to pięknie Pieśń narzędzia: ”:…tak jak Ty kroczyły przez życie” .

Co to znaczy „kroczyły przez życie”? [to znaczy] Zdobyć się także na odwagę, by cala moja istota promieniowała Twoją godnością.

(…) Kochana Trzykroć Przedziwna Matko i Królowo z Szensztatu, prosimy Cię w tej uroczystej godzinie, spraw ten cud [w życiu] C., aby do końca swojego życia starała się być małą Maryją w powszednim dniu”.

(J. Kentenich z modlitwy założenia Żywego Sanktuarium rodziny Moye, 4.10.1964)

 Pytania do refleksji:

  • Jak jako kobieta idę przez życie, przez moją codzienność?

  • Czy zwracam uwagę na moją zewnętrzność, mój ubiór, moje postępowanie itd.?

  • Czy promieniuję na otoczenie moją kobiecą godnością?

  • Czy daję odpowiedź na pytanie jak dzisiaj = w roku 2020 – wygląda nowoczesna katolicka kobieta?

Poprzedni wpis
Czuwanie adwentowe przy Sanktuarium wierności
Następny wpis
Przymierze miłości w Sanktuarium Matki Jedności.

Podobne wpisy

1. Dzień

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin     Apostolski Szensztacki Związek Rodzin Nowenna 9-17 maja 2020 1. Dzień Odkryjcie na nowo wielki dar Eucharystii! 20 stycznia 2005 roku Ojciec…
CZYTAJ WIĘCEJ