Rozpoczęcie kandydatury Marii Forysiak w Szensztackim Związku Kobiet.

Dnia 6 kwietnia swoją kandydaturę w Szensztackim Związku Kobiet rozpoczęła Marysia Forysiak z Gdyni. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w Sanktuarium Związku, w obecności członkiń i księdza asystenta, Antonio Brachta z Brazylii.
W czasie kandydatury pani Maria będzie zapoznawać się z duchowością wspólnoty i Szensztatu, by rozpoznać, czy jest to droga dla niej i jej powołanie.
Związek Kobiet formuje liderki na obszarze szeroko pojętego apostolstwa. Członkinie żyją w świecie wypełniając swój zawód, apostołując w środowisku swojego życia, a jednocześnie należą do Związku jako duchowej rodziny. Spotykają się co miesiąc na spotkaniach formacyjnych i dorocznych rekolekcjach. Wzorem powołania jest Maryja otwarta na działanie Ducha Świętego i angażująca się w dzieło zbawienia Jej Syna. Związek Kobiet jest jedną z żeńskich wspólnot szensztackich, jego współzałożycielką jest Gertruda de Bullion (1891-1918).
Wspólnota liczy ok. 200 członkiń w świecie, w 13 krajach na czterech kontynentach. W Polsce do Związku należą trzy członkinie. Więcej informacji na temat wspólnoty:
Alicja Kostka, admirabilis2014@gmail.com
Poprzedni wpis
Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!
Następny wpis
Spotkanie regionalne Apostolatu Pielgrzymującej MB w Bydgoszczy

Podobne wpisy

Koszula i guziki

Koszula i guziki       My mężczyźni mamy zazwyczaj skromne wymagania dotyczące swojej garderoby, jej różnorodności, ilości, rodzaju. Dotyczy to zarówno odzieży wierzchniej, jak i obuwia. Jest to zrozumiałe z prostego powodu.…
CZYTAJ WIĘCEJ

Solidarnie z Maryją i pomiędzy sobą ratować chrześcijańską cywilizację FRAGEMNTY PRZEMÓWIENIA O. J. KENTENICHA W SANKTUARIUM-COENACULUM W BELLAVISTA – 31 MAJA 1949, ZESZYTY SZENSZTACKIE, Zeszyt 1, cz. II © Copy…
CZYTAJ WIĘCEJ