Spotkanie z Ks. Biskupem Krzysztofem Włodarczykiem

22 listopada 2021 roku przedstawiciele Rodziny Szensztackiej skupionej przy Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy spotkali się z nowym biskupem diecezjalnym Krzysztofem Włodarczykiem.

Ksiądz Biskup przyjął nas w rodzinnej i serdecznej atmosferze i z osobistym zainteresowaniem wypytywał o każdego z nas i o to, co robimy w naszych wspólnotach. Wszyscy byliśmy ujęci prostotą i otwartością Gospodarza. 

Przynieśliśmy ze sobą symbol Ducha Świętego, który będzie umieszczony w Sanktuarium Zawierzenia. Na czas duchowych przygotowań i peregrynacji symbolu poprosiliśmy o pasterskie błogosławieństwo. Chcemy modlitwy i ofiary, które będą się łączyć z peregrynacją ofiarować jako modlitewny wkład Ruchu Szensztackiego w przebieg Synodu. 

Na koniec spotkania zapytaliśmy:

  • Księże Biskupie, w jaki sposób możemy nadal owocnie służyć tu w diecezji? Jakie są oczekiwania od Ruchu Szensztackiego? 

Usłyszeliśmy bardzo proste przesłanie: Oczekuję, że dalej będziecie pracować zgodnie z waszym charyzmatem. Szensztat to cierpliwa i organiczna praca w stałej formacji. 

Biskup zwrócił uwagę, że – w pierwszej linii nie chodzi o spektakularne akcje i eventy, ale wiele bardziej o systematyczną pracę u podstaw. Niech każda wspólnota robi swoje jak najlepiej potrafi. Cieszmy się z różnorodności Kościoła w naszej diecezji i chcemy razem współpracować. 

Wdzięczni za dar spotkania –

przedstawiciele Ruchu z centrum na bydgoskich Piaskach

Poprzedni wpis
Koronacja obrazu MTA – Koroną Wdzięczności
Następny wpis

Podobne wpisy

Menu