Koronacja obrazu MTA – Koroną Wdzięczności

Koronacja obrazu MTA – Koroną Wdzięczności

Dnia 6 listopada 2021 r., miała miejsce w parafii pw. Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich, koronacja obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Inicjatywa koronacji wyszła od rodzin szensztackich, na jednym ze spotkań formacyjnych grupy. Ponieważ zbliżało się dla nas 35 lecie od zawarcia Przymierza Miłości, to obudziło się w naszym sercu pragnienie, by z tej okazji ukoronować obraz MTA, który od początku znajdował i znajduje  się w kościele parafialnym – Koroną Wdzięczności.

Od kwietnia tego roku, rozpoczęliśmy duchowe wypracowanie korony i codziennie mieliśmy ofiarować wkłady do kapitału łask oraz modlitwę “O Pani Moja….” w tej intencji.

Pani Alicja Kobyłka z Instytutu Pań Szensztatu, ofiarowała  koronę dla MTA. Przez wiele  lat pracowała w naszej parafii Górkach Śląskich jako katechetka i plebanii. Wprowadzała też rodziny i młodzież w duchowość Szensztatu, a ówczesny ks. Proboszcz Dziekan G. Fesser, także z wielką troską otaczał rozwijający się wtedy ruch w parafii: grupy rodzin i młodzieży.

Obecny ks. Proboszcz M. Górka poparł inicjatywę koronacji i zatroszczył się o to, by korona była odnowiona i ubogacona.

Na spotkaniach poprzedzających koronację wspólnie z s. M. Eleonorą omawialiśmy, co chcemy Maryi ofiarować jako dar duchowy, jako naszą wdzięczność za obfitość łask które otrzymaliśmy za wstawiennictwem MTA, i jak w ogóle tą  uroczystość chcemy przeżyć. Omówiliśmy rytuał i modlitwę koronacyjną. Aż nadszedł dzień koronacji. Piękny słoneczny dzień 6 listopada 2021 r.,  pierwsza sobota miesiąca. W kościele zgromadzili się Ci, którzy z miłości i wdzięczności chcieli ofiarować koronę MTA, kilka małżeństw. Cieszyła nas obecność naszego Krajowego Duszpasterza Ruchu Szensztackiego i zarazem Przełożonego Ojców Szensztackich w Polsce, o. Arkadiusza Sosny, który był głównym celebransem i wygłosił do nas homilię. Współkoncelebrował razem z ojcem Arkadiuszem, ks. Proboszcz Maciej Górka. Podczas Mszy świętej, po kazaniu przeszliśmy procesyjnie do obrazu MTA, pięknie przyozdobionego na tę uroczystość. Ks. Proboszcz Maciej niósł koronę, o. Arkadiusz poświęcił i dokonał koronacji. Rodziny odmówiły modlitwę koronacyjną. Była w naszych sercach ogromna radość i wzruszenie kiedy o. Arkadiusz nałożył na obraz Maryi Koronę Wdzięczności, wtedy też, i w naszych sercach obudziła się jeszcze większa miłość do Maryi i wdzięczność za wszystkie łaski, którymi przez te lata nas obdarowała.

Maryjo bądź Królową naszych serc, naszych Rodzin i naszej parafii i Zwyciężaj !!!

Po Mszy świętej spotkaliśmy się jeszcze na wspólnym świętowaniu i wspomnieniach tych 35 lat życia w Przymierzu z Maryją.

W galerii zdjęcia z uroczystości koronacji. 

                                               Rodziny szensztackie z Górek Śl. z parafii pw. Dobrego Pasterza

Poprzedni wpis
„Zintegrowany człowiek w zdezintegrowanym świecie. Szensztat odpowiedzią na wyzwania współczesności”
Następny wpis
Spotkanie z Ks. Biskupem Krzysztofem Włodarczykiem

Podobne wpisy

Menu