„TU I TERAZ – RADOŚNI, SILNI I UFNI W BOGU”

Józefów, 16 marca 2020 r.

Droga Rodzino Szensztacka.

Serdecznie pozdrawiam.

Przeżywany czas Wielkiego Postu 2020 roku znaczony jest pandemią koronawirusa, który niesie ze sobą potencjalne zagrożenie dla każdego człowieka, w każdej przestrzeni jego życia. Sytuacja staje się poważna, nie tylko z medycznego punktu widzenia. Skutki wirusa dotykają bowiem zarówno ciała, jak i ludzkiego ducha. Do pandemii wirusa rozszerza się pandemia strachu. Doświadczamy w sposób bardzo konkretny i bolesny kruchości i bezradności.

Jako Rodzina Szensztacka dostosowujemy się do wszelkich wskazań administracji państwowej i kościelnej, tak, by zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. Zawierzamy nasze życie i obecną sytuację Opatrzności Bożej.

Zachęcam wszystkich do modlitwy celem uproszenia zahamowania dalszej ekspansji koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Poczujmy jedność i siłę, która płynie z Przymierza Miłości. „TU I TERAZ – RADOŚNI, SILNI I UFNI W BOGU” wnośmy do naszej rzeczywistości i umacniajmy się nadzieją na lepsze jutro. Po męce i ukrzyżowaniu jest ZMARTWYCHWSTANIE. Każda prawdziwa MIŁOŚĆ musi mieć swój WIELKI PIĄTEK.  

W tym czasie jako wspólnota Ojców chcemy WAM towarzyszyć głównie poprzez modlitwę.

Dlatego od dziś, 16 marca, do odwołania będziemy transmitować Mszę św. z naszego Sanktuarium na Syjonie w Józefowie o godzinie 19.00.  (Facebook Ruchu Szensztackiego w Polsce).  

Zapraszam do duchowej łączności.

Nasze Sanktuarium będzie otwarte każdego dnia a ojcowie pozostają do dyspozycji z posługą sakramentalną oraz rozmową.

Wypraszajmy razem Boże błogosławieństwo i łaski na ten wyjątkowy czas.

o. Arkadiusz Sosna

Krajowy Duszpasterz

Ruchu Szensztackiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni wpis
18 marca w Sanktuarium Królowej Jedności w Zabrzu Rokitnicy
Następny wpis
PRZYMIERZE MIŁOŚCI W CZASACH KORONAWIRUSA

Podobne wpisy

Matka Boża jako wzór narzędzia w dziedzinie szukania woli Bożej Por. J. Kentenich, Narzędzie w dłoniach Maryi, s.83 n © Copy right Hanna Grabowska … Nie może nas to dziwić,…
CZYTAJ WIĘCEJ

Śp. Norbert Martin

Norbert Martin (1936 – 2020) Studiował  filologię niemiecką, teologię, filozofię, pedagogikę i socjologię. W 1970 r. uzyskał habilitację na Uniwersytecie w Mainz. Następnie jako profesor socjologii pracował na  uniwersytecie w…
CZYTAJ WIĘCEJ
keyboard_arrow_up