1. Dzień

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin    

Apostolski Szensztacki Związek Rodzin

Nowenna 9-17 maja 2020

1. Dzień

Odkryjcie na nowo wielki dar Eucharystii!

20 stycznia 2005 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas audiencji dla członków kapituły generalnej Międzynarodowego Apostolskiego Szensztackiego Związku Rodzin w Rzymie powiedział: Rok Eucharystii jest wyraźnym zaproszeniem skierowanym do Was wszystkich, by w «najwyższym Sakramencie Miłości odnaleźć źródło każdej prawdziwej wspólnoty». Odkryjcie na nowo wielki dar Eucharystii! Wtedy staniecie się zdolni do «przeżywania rodziny w jej pięknie i w jej zadaniu». Na tę drogę przez wstawiennictwo Mater Ter Admirabilis udzielam Wam z serca Apostolskiego Błogosławieństwa.

Spotkanie z Janem Pawłem II w 2005 roku było niezwykle ważne dla całej wspólnoty Związku Rodzin w Polsce i na świecie. Jan Paweł II w swoim przesłaniu wskazał na Eucharystię, która jest „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” i podkreślił jak wielkim darem jest ona dla każdej wspólnoty. Ważny jest również fakt, że program duszpasterski w Kościele na lata 2019-2022 podejmuje wysiłek duszpasterski pod hasłem: Eucharystia daje życie. Żyjemy w trudnym czasie pandemii koronawirusa COVID-19, dotkliwie odczuwając głód eucharystyczny i pragnienie przeżywania Mszy Świętej w rzeczywistym czasie i miejscu. Jednocześnie wyrażamy ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy umożliwiają nam uczestniczenie we Mszy Świętej poprzez łącza internetowe.

Święty Janie Pawle II, wspieraj nas, aby ten czas eucharystycznego głodu zaowocował w nas tęsknotą przeżywania Eucharystii w swoich świątyniach parafialnych i sanktuariach.

Panie Jezu, który poprzez Eucharystię                      

zamieszkałeś wśród nas
i stałeś się wraz z nami wędrowcem,
wspieraj nasze chrześcijańskie wspólnoty,
aby stawały się bardziej otwarte na słuchanie
i przyjęcie Twojego słowa.
Aby mogły czerpać z Eucharystii nowe siły,
by stać się siewcami – poprzez głoszenie Twojej Ewangelii, znaków i wyrazów uważnej i czynnej miłości w społeczeństwie.Amen.

Święty Janie Pawle II, Gorliwy Miłośniku Eucharystii, módl się za nami.

Poprzedni wpis
Następny wpis
2. Dzień

Podobne wpisy

Modlitwa pokorna, wytrwała i ufna Por. J. Kentenich, Narzędzie w dłoniach Maryi, s.148nn © Copy right Hanna Grabowska Osoba, która chce być odbiciem Maryi, nie zazna spokoju zanim nie stanie…
CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszam do Stoczka Klasztornego, na IV rekolekcje na szlaku o. Kentenicha – od 6 do 11 lipca 2022 roku. Do miejsca uwięzienia błogosławionego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski.…
CZYTAJ WIĘCEJ
Menu