7. Dzień

Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin    

Apostolski Szensztacki Związek Rodzin

Nowenna 9-17 maja 2020

7. Dzień

Istota i zadania rodziny są określone przez miłość

W perspektywie sięgającej samych korzeni rzeczywistości małżeńskiej i rodzinnej trzeba […] powiedzieć, że istota i zadania rodziny są ostatecznie określone przez miłość. Rodzina dlatego otrzymuje misję strzeżenia, objawiania i przekazywania miłości, będącej żywym odbiciem i rzeczywistym udzielaniem się miłości Bożej ludzkości oraz miłości Chrystusa Pana Kościołowi, Jego Oblubienicy. Każde poszczególne zadanie rodziny jest wyrazem i konkretnym wypełnieniem tego podstawowego posłannictwa. Trzeba zatem bardziej wnikać w to szczególne bogactwo posłannictwa rodziny i zgłębiać jego wielorakie i jednorodne treści. W tym sensie, zaczynając od miłości i stale do niej się odwołując, ostatni Synod naświetlił cztery podstawowe zadania rodziny: tworzenie wspólnoty osób, służba życiu, udział w rozwoju społeczeństwa, uczestnictwo w życiu i posłannictwie Kościoła (Jan Paweł II, Familiaris consortio).

Święty Janie Pawle II, w swoim nauczaniu mówiłeś, że „przyszłość każdej ludzkiej rodziny zależy od „pięknej miłości”, która jest miłością wzajemną małżonków, rodziców i dzieci, a także miłością pokoleń”. Umacniaj nas, abyśmy w szkole miłości Maryi wypływali na głębię chrześcijańskiej miłości, wprowadzając na tę drogę tych, za których jesteśmy odpowiedzialni. Razem z Tobą kierujemy wzrok ku Maryi, Matki pięknej miłości.

Maryjo, Matko pięknej miłości spraw, aby miłość stała się siłą i klimatem naszego życia małżeńskiego, rodzinnego i wspólnotowego. Niech pogłębia się ona każdego dnia stając się coraz bardziej ofiarną, wierną i ożywczą miłością. Niech nasze dłonie będą gotowe nieść innym miłość, tworząc nową jakość życia, „nowy świat”. Maryjo Ty najpełniej urzeczywistniłaś ideał miłości, gdyż w Tobie był Jezus, którego przyjęłaś całym sercem.

Bądź pozdrowiona, Matko, Królowo świata.

Ty jesteś Matką pięknej miłości,

Ty jesteś Matką Jezusa,

źródłem wszelkiej łaski,

zapachem każdej cnoty,

odbiciem wszelkiej czystości.

Jesteś radością w płaczu,

zwycięstwem w boju,

nadzieją w śmierci.

Jakże słodki jest smak Twego imienia na naszych ustach,

jakże subtelna harmonia w naszych uszach,

jakież upojenie w naszych sercach!

Ty jesteś szczęściem cierpiących,

koroną męczenników,

pięknością dziewic.

Błagamy Cię,

oddaj nas po tym wygnaniu na własność Twego Syna, Jezusa. Amen.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Transmisja Mszy św. z Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej

Podobne wpisy

ruch szensztacki w polsce

„Poruszeni Duchem Bożym”

„Poruszeni Duchem Bożym” Szensztat, 12 czerwca 2022 r. „Wy jesteście naszym listem” (por. 2 Kor 3, 2) List braterski do międzynarodowej Rodziny Szensztackiej Droga Międzynarodowa Rodzino Szensztacka, Zainspirowani Pięćdziesiątnicą, „zgromadziliśmy…
CZYTAJ WIĘCEJ