Spotkanie regionalne Apostolatu Pielgrzymującej MB w Bydgoszczy

W słoneczną i ciepłą sobotę 27 kwietnia od godziny 9.30 przybywali na spotkanie regionalne przedstawiciele Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z diecezji bydgoskiej, toruńskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej. Ojciec Romuald Kszuk witał w imieniu Matki Bożej każdą grupę w Sanktuarium Zawierzenia i zachęcał do składania wkładów do kapitału łask.

Od 10.30 w auli zgromadziło się ok. 120 osób śpiewając pieśń o Matce Bożej Pielgrzymującej.

Następnie s. Celestyna za pomocą filmu poprowadziła impuls „Życie Jao Pozzobon inspiracją do naszej apostolskiej działalności”. Filmik przerywany był pytaniami i zadaniami do wykonania oraz przykładami wstawiennictwa i pomocy Maryi podczas odwiedzin Pozzobona w brazylijskich rodzinach. Na zakończenie grupy otrzymały zadanie, by w nadchodzącym roku jubileuszowym 75-lecia istnienia Apostolatu P. M. B. z Szensztatu uczynić krok do przodu w działalności kręgów i ten konkretny dar złożyc w przyszłym roku jako dar jubileuszowy dla MTA. Np. Założyć nowy krąg, wprowadzić praktykę pisania wkładów do kapitału łask i postawić stągiew na comiesięcznej Mszy świętej w parafii, zorganizować pielgrzymki do Sanktuarium Zawierzenia lub innych sanktuariów szensztackich, ukoronować wizerunki Matki Bożej Pielgrzymującej…

Po krótkiej przerwie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. celebrowana przez o. Romualda Kszuka, na zakończenie której posłano dwie kolejne pielgrzymujące kapliczki z Łochowa (więcej na ten temat w relacji p. Ewy).

Po Eucharystii pielgrzymi udali się do Domu Świętego Józefa na ciepły posiłek i ciasto. Był to czas na inspirujące spotkania i rozmowy. Jedna osoba stwierdziła, że dzisiaj właśnie w pełni zrozumiała istotę działalności Apostolatu, gdy poznała jego początki i historię.

O 14.30 zgromadziliśmy się ponownie w auli na godzinie świadectw. Swoimi przeżyciami, doświadczeniami i wysłuchanymi prośbami podzieliło się sześć osób.

Uwieńczeniem spotkania była wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i palenie wkładów do kapitału łask przed sanktuarium. Wielu przeżyło i widziało to po raz pierwszy. Po błogosławieństwie i wspólnej fotografii zadowoleni uczestnicy udali się do domu.

Opracowała: S. M. Celestyna

Poprzedni wpis
Rozpoczęcie kandydatury Marii Forysiak w Szensztackim Związku Kobiet.
Następny wpis
18 maja – wspominamy w Polsce III kamień milowy

Podobne wpisy

keyboard_arrow_up