Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu w cieniu Sanktuarium Zawierzenia

Spotkanie członków Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z  Szensztatu w cieniu Sanktuarium Zawierzenia

30 kwietnia br. Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy wypełniło się czcicielami Matki Trzykroć Przedziwnej należącymi do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Dziękujemy za możliwość przeżywania wspaniałych chwil, gdyż te spotkania i przeżycie wspólnoty zawsze wnoszą w nasze serca dużo radości płynącej od źródła – z Szensztatu, z ducha ojca J. Kentenicha.

Słowa skierowane do nas w impulsie oraz w czasie Eucharystii są siłą w tak trudnych czasach. Piękna pogoda, maj – miesiąc Matki Bożej daje chęć do apostolskiego działania, do pomocy rodzinom z Ukrainy, które w obliczu tak okrutnej wojny szukają miejsca zadomowienia i otwartych serc. Bycie u źródła, w Sanktuarium daje moc i nadzieję że w grupie jesteśmy silniejsi, bo łączy nas modlitwa jednych za drugich.
Jestem wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w spotkaniu. W miłości nasza moc!

Dziękujemy ojcu Romualdowi,  siostrze M. Damianie i wszystkim Siostrom z Bydgoszczy za przygotowanie tego spotkania. Wśródpielgrzymów z Wrześni kilka osób było tutaj po raz pierwszy. Łaska zadomowienia sprawiła, że od razu poczuli się u siebie. Maryja, najlepsza z Matek, przyjęła nas całym swoim sercem. Dziękujemy za świadectwa, które tak mocno utwierdzają nas, że to co się dzieje w naszym życiu, nie jest tylko przypadkiem. Piękna pogoda, pyszne ciasto i żurek przyczyniły się do tego, że odjeżdżaliśmy ze spotkania wzmocnieni i na duchu i na ciele.

Jedna z uczestniczek spotkania dzieli się:
To mój kolejny przyjazd do Centrum Szensztackiego na Piaskach w Bydgoszczy, był on przede wszystkim aktem wdzięczności i podziękowania za powstanie Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu w mojej parafii św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. W Sanktuarium zawsze doświadczam czułej opieki Matki Bożej i Jej bliskości. Za każdym razem wzrusza mnie życzliwość i gościnność sióstr, które z wielką otwartością przyjmują pielgrzymów.
Chwała niech będzie Panu Bogu oraz naszej Matce i Królowej!

                                               Pielgrzymi Bożen, Elżbieta i Czesława

Poprzedni wpis
Modlitwa w intencji śp. ks. Wojciecha Tyczyńskiego
Następny wpis
Włączenie się w koronację Matki Trzykroć Przedziwnej na Królową nowej Ewangelizacji Europy.

Podobne wpisy

Z pomocą Maryi chcemy ratować nasze dziedzictwo FRAGEMNT PRZEMÓWIENIA O. J. KENTENICHA W SANKTUARIUM-COENACULUM W BELLAVISTA – 31 MAJA 1949, ZESZYTY SZENSZTACKIE, Zeszyt 1 © Copy right Hanna Grabowska Wezwanie…
CZYTAJ WIĘCEJ

Wdzięczność serca Por. J. Kentenich, Narzedzie w dłoniach Maryi, s. 135n © Copy right Hanna Grabowska Spokojne spojrzenie wstecz sprawia, że stajemy z podziwem nad bogactwem i wielkością daru, który…
CZYTAJ WIĘCEJ