Kwadrans piękna czystości

Kwadrans piękna czystości

Harmonia wewnętrzna to czystość istoty, czysta wersja kobiecości. Taką kobietą była Maryja, takiej MNIE pragnie Bóg. Takiej SIEBIE pragnę ja.

Z modlitwy koronacyjnej:

„Królowo Godności Kobiet, Ty, która jesteś dziewiczą Oblubienicą Ducha Świętego, nieskalaną na duszy i ciele, a prze to w pełni otwartą na Dobro, Piękno i Prawdę…”

„Dobrze wiesz, jak bardzo potrzebne jest rodzinie twoje miłujące serce. Ale tylko czyste serce jest zdolne do prawdziwej miłości. I dobrze wiesz również, że aby zachować i ustrzec czystość, trzeba ją cenić jak skarb i czuwać, by go nie stracić przez nieostrożność czy lekkomyślność”. (Bł. Kard. Stefan Wyszyński)

„Wysoki stan moralności danego narodu mierzy się poczuciem stosowności jego kobiet oraz szacunkiem, który okazuje mężczyzna szlachetnej w obyczajach kobiecie.

Kobieta, która całą swoją istotą daje wyraz subtelnemu, naturalnemu i nadprzyrodzonemu wyczuciu stosowności, dokonuje istotnego wkładu w ratowanie Bożego ideału kobiety wśród zawirowań czasów”. (o. Józef Kentenich)

Chwila refleksji:

Czy pielęgnuję w moim życiu czystą miłość do Boga i ludzi przez troskę o zachowanie w sercu łaski uświęcającej?

Czy mam wypracowany przez siebie system pracy nad sobą, nad uszlachetnieniem swojej kobiecości?

Co przeszkadza mi zachować wewnętrzną harmonię w uczuciach, słowach, postawach?

Co Chciałabym zmienić w sobie, by bardziej być kobietą na miarę Maryi?

Moja notatka / postanowienie:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Poprzedni wpis
Wzrastanie pod płaszczem Maryi…
Następny wpis

Podobne wpisy

Z pomocą Maryi chcemy ratować nasze dziedzictwo FRAGEMNT PRZEMÓWIENIA O. J. KENTENICHA W SANKTUARIUM-COENACULUM W BELLAVISTA – 31 MAJA 1949, ZESZYTY SZENSZTACKIE, Zeszyt 1 © Copy right Hanna Grabowska Wezwanie…
CZYTAJ WIĘCEJ