Matko i Królowo, wsław się!

Matko i Królowo, wsław się!
Czuwanie Apostolatu Pielgrzymującej MTA diecezji gliwickiej

W wigilię Zesłania Ducha Świętego, sobotę 8 czerwca br. w Centrum Szensztackim w Zabrzu Rokitnicy, do Matki Jedności, przybyli pielgrzymi z diecezji gliwickiej, związani z Apostolatem Pielgrzymującej Matki Bożej – ok 40 osób.
W słonecznej aurze i radosnej atmosferze spędzili dzień w cieniu Sanktuarium. Po powitaniu Matki Bożej w Sanktuarium, wsłuchani w impuls na temat wychowawczego wpływu Matki Trzykroć Przedziwnej na życie Ojca Józefa Kentenicha, dzieliliśmy się świadectwami, jak Maryja wychowuje nas i formuje nasze rodziny.
Niedawno, jedna z młodych matek, pytała o możliwość zakupu Pielgrzymującego Sanktuarium. Na pytanie dlaczego chce mieć takie Sanktuarium, powiedziała, że się przeprowadzają i nie wyobraża sobie życia na nowym miejscu bez Maryi, bez Gościa odwiedzającego ich dom. Choć na początku była to dla nich tylko kapliczka, ale teraz są przekonani, że to sama Matka Boża odwiedza ich dom. Pewne przeżycia spowodowały przełom… Otóż jak wyraziła się owa matka, „jako rodzina nie siadaliśmy do różańca, ale pewnego październikowego dnia, gdy się rano obudziła, zobaczyła, jak jej 6 letni syn klęczał z różańcem przed Maryją, tłumacząc, że jest z Gościem, że Maryja nie może być sama.”
Od tej pory coś się zmieniło… Maryja stała się Osobą, nawiązali więzy…

A jak jest w moim życiu? Czy łączy mnie żywa więź z moją Niebieską Matką?

W czasie Eucharystii, którą O. Romuald odprawiał w Sanktuarium razem z dziećmi zanieśliśmy do ołtarza nasze dary: kwiaty – znak wdzięczności, stągiew, wypełnioną wkładami do kapitału łask oraz chleb i wino – prosząc o przemianę naszych serc.
Nasze spotkanie zakończyliśmy koronką do Bożego Miłosierdzia.
W diecezji gliwickiej Maryja wędruje w 149 kręgach, odwiedzając rodziny w 37 parafiach.

Koronacja dziewięciu kapliczek w parafii N.S.P.J. w Wojskiej w diecezji gliwickiej.

Państwo Stela i Mariusz Kaschuba wrócili do rodzinnej parafii z Niemiec dziesięć lat temu Jednego im brakowało tutaj a co mieli w Niemczech: odwiedzin Pielgrzymującej Matki Bożej! Dlatego też zgłosili się do Siostry M. Katarzyny i rozpoczęli tworzenie kręgów Apostolatu w parafii. Dziewiąta kapliczka nie ma jeszcze stałego kręgu, ale jest ciągle w drodze do potrzebujących osób. Przez ich świadectwo powstało wiele kręgów w okolicznych parafiach.
Dokładnie w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Maryja zebrała wspólnotę parafialną na modlitwę do kościoła parafialnego. Uczestnicy pragnęli w tym Wieczerniku oddać cześć naszej Matce i Królowej oraz prosili, aby Maryja wychowywała nas na gorliwych apostołów – jak w homilii zaznaczył O. Romuald. Królestwo Chrystusa i Maryi wymaga naszej współpracy i zaangażowania świeckich. Wraz z koroną Maryi ofiarowaliśmy nasze dary oraz marzenia i tęsknoty oraz prośbę o zdrowie Ks. Proboszcza Piotra, który aktualnie przybywa w szpitalu.

Niedzielne popołudnie członków Apostolatu archidiecezji katowickiej przy Sanktuarium Matki Jedności

W niedzielne popołudnie kolejna grupa pielgrzymów nawiedziła Sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu Rokitnicy – to pielgrzymi z Suszca i Gorzyc z archidiecezji katowickiej. Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się za całą diecezję, za wszystkich członków Apostolatu.
Radosna atmosfera przy smakołykach, podczas rozmów i dzielenia się świadectwem wypełniła popołudnie.
W archidiecezji katowickiej Apostolat działa przy 65 parafiach i obejmuje 365 kręgów.
zabrała S.M.Damiana Czogała.

 

Poprzedni wpis
Pielgrzymka do Matki, która czeka w Sanktuarium na Winowskim Wzgórzu – wszyscy jesteśmy Jej dziećmi!
Następny wpis
Przymierze Miłości małżeństw w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej

Podobne wpisy