Pielgrzymi winowskiego Wieczernika

Kochana nasza Matko Trzykroć Przedziwna dziękuję Ci za Twoje matczyne Serce, które bije dla nas w Sanktuarium!

W sobotę 11 czerwca br. ze wszystkich stron diecezji opolskiej zmierzali pielgrzymi do winowskiego Wieczernika, do Sanktuarium Trzykroć Przedziwnej Matki i Zwycięskiej Królowej Szensztatu. Była to doroczna pielgrzymka członków Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej, którzy w 60 parafiach tworzą 270 kręgów, obejmujących około trzy tysiące domostw. W tym roku przybyło około 250 osób.
W Sanktuarium oczekiwała na wszystkich Matka Boża, w Jej imieniu ojciec Romuald przywitał pielgrzymów pozdrowieniem oraz pokropił wodą święconą.
Sytuacja ogólnego braku poczucia bezpieczeństwa podyktowała temat tegorocznego spotkania: wiara w Bożą Opatrzność na przykładzie życia Sługi Bożej Siostry M. Emilii Engel. Jej osoba i życie fascynuje i ubogaca wieloma życiowymi wskazówkami, o czym mówiła w przedstawionym impulsie siostra M. Damiana.
Eucharystia wskazuje na szczególne znaki Bożej Opatrzności poprzez po przez Słowo Boże i znaki sakramentalne. Poznawaliśmy Maryję jako Matkę Bożej Opatrzności.

Dziękowaliśmy za trudny czas pandemii, który jest już za nami a jednocześnie poprzez usłyszane świadectwa napełnialiśmy serca ufnością:
– Pani Iwona z Olesna opowiedziała nam o ostatnim pożegnaniu śp. Urszuli Klinger, która rozpoczęła Apostolat w parafii w Oleśnie, a dzięki temu kręgi są także w okolicznych parafiach.
– Pani Teresa z Jemielnicy wraz z Paniami założyła w swojej parafii w najtrudniejszym czasie pandemii 10 nowych kręgów, które pięknie działają i się rozwijają.
– świadectwo Pani Ani z Krośnicy przytoczę w całości:
Chciałam się z Wami podzielić ogromną radością, która napełniła nasze serca. Od 03 kwietnia br. w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy gościmy Matkę Bożą, która pielgrzymuje do 35 rodzin. Inicjatywa wyszła od wiernych.
Dziś, w przepiękny czerwcowy poranek z dziesięcioosobową grupą udaliśmy się na spotkanie do Domu naszej kochanej Matki do Winowa.
Zaskoczył mnie tu jakby inny świat, przyjazny, kolorowy, ludzie uśmiechnięci, serdeczni itp.
Miejsce wyjątkowe, odczuwam tu obecność Kogoś, kto na mnie czeka, do Kogo mogę się przytulić i nie usłyszę bolesnych słów: ,,Nie mam czasu, mam dużo pracy, może potem….
Jestem przekonana, że w tym szczególnym miejscu ,,nasza Mama” każde swoje dziecko przytuliła do swego Serca, i hojnie obdarowała, choć może tego od razu nie dostrzegamy. Kiedy powracamy do wspomnień z dzieciństwa, dopiero po latach zauważamy jak wiele otrzymaliśmy od naszych matek ziemskich, ile im zawdzięczamy.

Kochana nasza Matko Trzykroć Przedziwna dziękuję Ci za Twoje matczyne Serce, które bije dla nas w Sanktuarium!
Mamo Kochana dziękuję Ci za moją rodzinę, o którą się troszczysz każdego dnia, za tych wspaniałych ludzi, z którymi pielgrzymowałam do Ciebie, za kapłanów posługujących nam. A szczególności dziękuję o. Romualdowi za przepiękne kazanie i opiekę duszpasterską, oraz s. Damianie i Jej Współsiostrom za zorganizowanie tego spotkana, ich serdeczność i gościnność. Umocnieni na duchu i radośni, z nową energią do działania powróciliśmy do naszych rodzin.

 

Poprzedni wpis
Uroczystość nałożenia koron na kapliczki Pielgrzymującej Matki Bożej w diecezji sosnowieckiej
Następny wpis

Podobne wpisy

Menu